Piątek, 30 października 2020 roku;
  • :
  • :
Search

Sosnowiczanie.net prowadzą Śledztwo

śledztwo2Sosnowiczanie.net wspierają projekt, który ma na celu nakręcenie czarno – białego filmu na podstawie powieści Lema. Twórcy piszą o nim w ten sposób: „STRZEŻ SIĘ PUSTKI! Czy zdarzyło Wam się, że ktoś zniknął z Waszego życia? Zniknął, pozostawiając po sobie uczucie pustki i tęsknoty, wrażenie, że wszystko mogło potoczyć się inaczej?”

Oparty na motywach opowiadania Stanisława Lema film „Śledztwo” to opowieść o Prywatnym Detektywie wynajętym przez Burmistrza, który postanawia rozwiązać mroczną tajemnicę seryjnych zaginięć mieszkańców jego miasta. Burmistrzem kierują nie tylko powody czysto zawodowe, lecz dodatkowo fakt, iż także zaginęła jego ukochana córka, która pewnego dnia wyszła z domu i dotąd nie wróciła. Prywatny detektyw zabiera się do pracy i oddaje poszukiwaniom, podejmuje czynności śledcze. Po drodze napotyka podejrzanych ludzi i niebezpieczne sytuacje. Czy uda mu się zmierzyć z własną przeszłością i dotrzeć do prawdy, jakakolwiek ona by nie była?

W filmie pojawia się element dokumentalny ilustrujący współczesną polską rzeczywistość bliską każdemu pokoleniu.

„Śledztwo” to kryminalna groteska noir i jednocześnie thriller, ale przede wszystkim to czarno-biała forma artystyczna z elementami animacji.”

Wsparcia można udzielać poprzez stronę:
https://polakpotrafi.pl/projekt/sledztwo-the-inquest

 
Reżyserem jest Ena Kielska, sosnowiczanka, która ma na koncie wiele sukcesów. Jej projekty zdobyły między innymi:
„(NEVER) ENDING POLAND”
– Nominacja do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego Offskar 2015 w kategorii montaż;
– Oficjalna selekcja do konkursu w kategorii animacja/video art/teledysk na festiwalu Offeliada 2014 w Gnieźnie;

„Moje Miasto”
– 3 miejsce i Brązowa Framuga na VII Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Drzwi w Gliwicach 2014 w kategorii dokumentalne kino studenckie;
– Oficjalna selekcja do konkursu w kategorii film dokumentalny na festiwalu 43 Lubelskie Lato Filmowe 2014 w Łagowie;

„Cityzens”
– 3 miejsce w konkursie IPA International Photography Awards 2014 w kategorii non-professional moving images;
– Wyróżnienie i projekcja na międzynarodowym festiwalu fotograficznym w Moskwie Moscow International Fotography Awards 2014.

AnnaOperatorem obrazu będzie Anna66 Andrzejewska, która jest laureatką konkursów polskich jak i zagranicznych. Autorka cykli m. in. „Humantria” (2010), „Co kryje się na dnie oka” (2012), „Mieszczanie. W kadrze i poza nim” (2014); zdjęć do filmów krótkometrażowych: „Ballada o morderstwie” (2009), „Close” (2012), „Home” (2013), „Cityzens” (2014) i „(Never) Ending Poland” (2014).
Akceptuję
x