Niedziela, 29 listopada 2020 roku;
  • :
  • :
Search

Siła tkwi w sieci – Enterprise Europe Network gwarantem sukcesu innowacyjnych polskich firm

Polska przedsiębiorczość rozwija się bardzo dynamicznie. Od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej nasze możliwości rozwoju znacząco wzrosły. Jesteśmy wzorem do naśladowania dla innych krajów, gdyż dobrze wykorzystujemy wiedzę oraz doświadczenie, które transferujemy od naszych partnerów.

Jedną z inicjatyw, która z pewnością realizuje tą misję jest największa na świecie sieć wspierająca MŚP w internacjonalizacji – Enterprise Europe Network (EEN). Powołana w 2008 roku zrzesza już ponad 600 organizacji oraz 3000 ekspertów w ponad 60 krajach. W Polsce działa 30 ośrodków, co najmniej 1 w każdym województwie.

Współpraca na dwóch płaszczyznach: wsparcie w rozwoju międzynarodowych kontaktów
i aplikowanie o środki unijne.

EEN dla innowacyjnych przedsiębiorstw to przede wszystkim możliwość zaistnienia na rynkach międzynarodowych. Firmy mogą korzystać z wiedzy i doświadczeń specjalistów sieci całkowicie bezpłatnie, a zarazem czerpać profity z bogatej bazy międzynarodowych kontaktów biznesowych, ofert oraz zapytań o produkty i technologie.

Jedną z firm, która odnosi sukcesy dzięki współpracy z Enterprise Europe Network, jest Prodromus. Mieliśmy okazję porozmawiać z p. Bartłomiejem Wielogórskim – prezesem zarządu firmy. Firma rozwija innowacyjne na skalę świata roboty pomagające niepełnosprawnym dzieciom w ich codziennym życiu.

Współpraca z EEN zapewniła nam możliwość zaistnienia na rynkach zagranicznych. Nasz zespół pracuje z ośrodkiem EEN nie tylko przy promocji naszych robotów, ale również korzysta z pomocy w nawiązywaniu relacji i wymianie doświadczeń z zagranicznymi członkami sieci EEN. Mamy też pełne wsparcie doradcze przy przygotowaniu wniosków o dofinansowanie z funduszy UE, co również pomaga nam w rozwijaniu naszej działalności biznesowej – mówi Bartłomiej Wielogórski, Prezes Prodromus Sp. z o.o.

EEN wspiera przedsiębiorców w całej Polsce

Dołączenie do sieci to korzyści nie tylko w zakresie kontaktów międzynarodowych. Dobrze sprofilowane usługi szkoleniowe i doradcze pomagają przedsiębiorcom zdobywać wiedzę o prowadzeniu biznesu oraz pozyskiwaniu zewnętrznego finansowania na jego rozwój.

Enterprise Europe Network gwarantem rozwoju biznesu

Każda firma działająca w województwie śląskim w zakresie innowacyjnych rozwiązań, która pragnie rozwijać swoją działalność eksportową, może skontaktować się z ośrodkami EEN
w Katowicach i Gliwicach (więcej szczegółów: www.een.net.pl).
Akceptuję
x