Niedziela, 25 października 2020 roku;
  • :
  • :
Search

Siatkarki z Dąbrowy Górniczej przegrywają w hicie kolejki

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 20. kolejki Orlen Ligi – Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza uległ Polskiemu Cukrowi Muszyniance Muszyna 2:3.

Zarówno dla miejscowych, jak i przyjezdnych mecz miał szczególną wagę. Obydwie drużyny przegrały poprzednie pojedynki i chciały się zrehabilitować przed kibicami swoich klubów. Gospodynie uległy w Bielsku Białej miejscowemu Aluprofowi 3:1, natomiast Muszynianka zanotowała fatalną serię, aż trzech meczów bez zwycięstwa.

Spotkanie lepiej rozpoczęły muszynianki, bo od dwupunktowego prowadzenia. Z każdą kolejną akcją coraz bardziej widoczna była przewaga drużyny gości, co doprowadziło ją do wygrania pierwszego seta. W tej partii zespół z Dąbrowy nie był w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanym rywalkom.

Druga i trzecia odsłona to przebudzenie MKS-u, który zdecydowanie poprawił grę. Precyzyjniejsza zagrywka i większy spryt na bloku wprowadziły zamieszanie w szeregach przeciwniczek. To zaowocowało wygraniem tych partii i objęciem prowadzenia w meczu.

Na szczególne słowa uznania zasługuje przyjmująca dąbrowianek, Joanna Staniucha – Szczurek. W decydujących momentach brała ciężar gry na siebie, kończąc kilka ważnych piłek. Muszynianka nie zamierzała składać broni i czwartego seta rozstrzygnęła na swoją korzyść, wyrównując tym samym stan meczu. Kilkakrotnie dali znać o sobie sędziowie, podejmując czasem mocno kontrowersyjne decyzje. O tym, która drużyna zejdzie z parkietu w glorii zwycięzców, musiał zadecydować tie-break. Bardziej zdeterminowane w swoich akcjach okazały się przyjezdne i to one wygrały cały mecz 3:2.

W trakcie spotkania został zaprezentowany kibicom przykładowy hymn drużyny z Dąbrowy Górniczej. Ponadto, z okazji Walentynek, organizator przeprowadził konkurs dla fanów. Trzy osoby, które zrobiły najlepsze zdjęcia w formie selfie, zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Była także możliwość pamiątkowego zdjęcia z całym zespołem gospodyń.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – Polski Cukier Muszynianka 2:3 (21:25, 25:19, 25:19, 18:25, 12:15)

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza: Cemberci, Konieczna, Staniucha-Szczurek, Mancuso, Sobolska, Dziękiewicz, Strasz (libero) oraz Kaliszuk, Liniarska, Urban.

Polski Cukier Muszynianka: Carter, Różycka, Wojcieska, Radenkovic, Kurnikowska, Plchotova, Maj-Erwardt (libero) oraz Hatala, Jasińska, Sosnowska, Ciaszkiewicz-Lach.
Akceptuję
x