• :
  • :
Search

Seria dziewięciu meczów bez porażki dobiegła końca

W prestiżowym meczu o mistrzostwo pierwszej ligi koszykówki kobiet JAS – FBG Sosnowiec przegrał JTC MUKS Poznań 49:52

Oba zespoły już wcześniej zapewniły sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej – Tauron Basket Ligi i bezpośrednia rywalizacja rozstrzygnie jedynie, która z drużyn zakończy sezon na pierwszym miejscu.

Przez większą część spotkania lepiej radziły sobie sosnowiczanki, które narzuciły rywalkom swój styl gry i zasłużenie prowadziły w meczu. Taki stan rzeczy utrzymywał się do ostatniej połowy, a konkretnie do piątej minuty czwartej kwarty. Od stanu 47:39 (najwyższe prowadzenie w meczu JAS – FBG) przyjezdne w ciągu dwóch minut odrobiły stratę punktową i doprowadziły do remisu. Do końcowej syreny na pięć punktów zdobytych przez poznanianki miejscowe odpowiedziały tylko dwoma i mecz zakończył się wynikiem 49:52.

Porażka ta sprawiła, że gospodynie zakończyły passę dziewięciu meczów bez porażki, natomiast JTC MUKS wygrał czternasty kolejny mecz z rzędu.

Dla koszykarek z Sosnowca było to ostatnie spotkanie w tym sezonie przed własną publicznością. Żeby udało się wygrać ligę w rewanżowym spotkaniu w Poznaniu, JAS – FBG musi wygrać różnicą minimum czterech punktów.

JAS-FBG Sosnowiec – JTC MUKS Poznań 49:52 (11:13, 11:7, 17:17, 10:15)

JAS-FBG: Paulina Antczak 8 (10 zb), Lucyna Kotonowicz 7 (1×3, 5 as), Paulina Dąbkowska 6, Paulina Kuras 5 (1×3), Marta Dobrowolska 4 (14 zb) oraz Kinga Bandyk 12 (9 zb), Patrycja Kaczor 5 (1×3), Marlena Deko 2, Agata Chaliburda 0, Katarzyna Kosałka 0.