Czwartek, 19 września 2019 roku;
  • :
  • :
Search

Rozbój w jednym z sosnowieckich mieszkań

W minionym tygodniu miał miejsce rozbój w jednym z mieszkań przy ul. Sienkiewicza 3. Sprawcy grozili pokrzywdzonemu 32-latkowi nożem, pobili go, a także zabrali sprzęt i pieniądze o łącznej wartości 4 000 zł.

30 marca około godziny 2.00 pracownik ochrony bloku przy ul. Sienkiewicza 3 powiadomił policję o podejrzanym zachowaniu dwóch mężczyzn. Na monitoringu zauważył, że wychodząc z jednego z mieszkań, wynieśli oni różnego rodzaju sprzęt RTV.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, ustalili, że mężczyźni pobili właściciela mieszkania oraz zastraszyli go, przykładając mu nóż do gardła. Sprawcy zabrali telewizor, laptop, zegarki, srebrną biżuterię i pieniądze. Dzięki nagraniom z monitoringu policjanci natychmiast ustalili, dokąd udali się sprawcy. Zostali oni zatrzymani w tym samym bloku. Jak się okazało, byli to: 30-letni sosnowiczanin oraz 24-letni mieszkaniec województwa łódzkiego. Obaj mężczyźni byli już wcześniej karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Wszystkie skradzione rzeczy udało się w całości odzyskać. Policjanci zabezpieczyli również nóż, którym sprawcy grozili pokrzywdzonemu.

Zatrzymanym grozi zarzut popełnienia przestępstwa rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 1 kwietnia Sąd Rejonowy w Sosnowcu zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Za popełniony czyn grozi nawet 12 lat więzienia.

Źródło: KMP Sosnowiec
Akceptuję
x