• :
  • :
Search

Kontrowersyjna decyzja sędziego i remis z Chojniczanką

W ostatnim meczu Zagłębie Sosnowiec zremisowało 1:1 z Chojniczanką Chojnice. Przez cały mecz dominowało Zagłębie, jednak kontrowersyjna decyzja sędziego miała wpływ na ostateczny wynik meczu.

Po ostatnich porażkach ze Stalą Mielec i Chrobrym Głogów Sosnowiczanie podzielili się punktami z prowadzącą w tabeli Chojniczanką Chojnice.

Nasz zespół prowadził już po 26. minucie po golu Vamary Sanogo i dominował przez cały mecz.
Od 71. minuty Chojniczanka grała w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Łukasza Kosakiewicza.

Decydująca decyzja o wyniku spotkania zapadła w 86. minucie meczu – sędzia dopatrzył się faulu Marcina Sierczyńskiego na Michale Markowskim i podyktował rzut karny.
Jakub Szumski obronił strzał Jakuba Biskupa z rzutu karnego, jednak sędzia asystent chorągiewką dał znać arbitrowi głównemu, że coś było nie tak.
Według prowadzącego sędziego bramkarz Zagłębia wyszedł przed linię bramkową jeszcze przed strzałem Jakuba Biskupa.
Sosnowiecki golkiper za protesty otrzymał żółtą kartkę, a pomocnik Chojniczanki powtórzonej „jedenastki” już nie zmarnował.