Poniedziałek, 18 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Program in vitro powróci do Sosnowca

Do sosnowieckiego urzędu wpłynęło sześć ofert podmiotów, które zainteresowane są realizacją miejskiego programu in vitro.

invitro

Do 14 lutego można było składać oferty na realizację programu „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Sosnowiec w latach 2017-2020”.

W konkursie wzięło udział sześć podmiotów, czyli: Klinika Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa Bocian z Białegostoku, Invimed Europejskie Centrum Macierzyństwa z Katowic, Centrum Medycznego Rozrodu Artvimed z Krakowa, GynCentrum Clinic z Katowic, Gameta Szpital z Rzgowa i Provita z Katowic.

Sosnowiecki program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego, będzie realizowany na bazie łódzkiego programu, przygotowanego przez prof. Sławomira Wołczyńskiego oraz lek. med. Rafała Zyśka.

Z programu skorzystają pary (w związku małżeńskim lub partnerskim), w których od roku co najmniej jedna osoba mieszka w Sosnowcu, a kobieta ma od 23 do 40 lat. Uczestnikom programu in vitro będzie przysługiwać dofinansowanie do wysokości 80 proc. kosztów co najmniej jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego (łącznie nie więcej niż 5 tys. zł). Różnica między całkowitym kosztem procedury a dofinansowaniem zostanie poniesiona przez pacjentów. Maksymalna liczba zabiegów, do których przysługuje dofinansowanie to 3 zabiegi.
Akceptuję
x