• :
  • :
Search

Porażka hokeistów Zagłębia Sosnowiec

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec po sobotnim efektownym zwycięstwie 7:3 nad drużyną PPWSZ Podhale Nowy Targ, w niedzielę musieli uznać wyższość Podhalan, przegrywając spotkanie 2:4.

Mecz rozpoczął się od szybkiego objęcia prowadzenia przez zespół gości. Na odpowiedź sosnowiczan jednak nie trzeba było długo czekać, bo niespełna minutę później na tablicy wyników widniał remis za sprawą Łukasza Zachariasza. Końcówka pierwszej tercji należała ostatecznie do Podhalan, którzy ponownie wyszli na prowadzenie i utrzymali je do przerwy. Druga odsłona spotkania to słabszy okres w grze podopiecznych Mieczysława Nahunko, czego efektem była strata dwóch bramek. W trzeciej tercji miejscowych stać było tylko na jeden zryw. Bramkę dla Zagłębia zdobył Jarosław Dołęga. Do końcowej syreny więcej bramek już nie padło.

Kolejne spotkania na Stadionie Zimowym sosnowieccy hokeiści rozegrają 21 i 22 lutego, a ich rywalem będzie 1928 KTH Krynica.

Zagłębie Sosnowiec – PPWSZ Podhale Nowy Targ 2:4