Czwartek, 22 października 2020 roku;
  • :
  • :
Search

Pocałunek lekiem na wszystko!

Oprócz tego, że jest gestem wyrażającym nasze uczucia, takie jak miłość czy szacunek, pocałunek ma również pozytywny wpływ na nasz organizm. Podczas całowania w naszym ciele zachodzą różnego rodzaju reakcje chemiczne, przynoszące wiele korzyści dla zdrowia.

Pocałunki mogą być różne: powitalne, serdeczne, miłosne, zapowiadające „coś więcej”. Jak pokazują badania naukowe, pocałunek odgrywa ważną rolę w naszym życiu, ponieważ całowanie jest nie tylko przyjemne, ale i zdrowe. Przede wszystkim pocałunek poprawia krążenie. Serce zaczyna szybciej bić, pompując coraz więcej krwi, przez co organizm jest lepiej dotleniony. Ten przyjemny zewnętrzny bodziec przyczynia się również do uwalniania w organizmie endorfin (hormonów szczęścia), które sprawiają, że jesteśmy bardziej zrelaksowani i odprężeni. Czujemy się o wiele młodsi, bardziej skoncentrowani, pogodni i szczęśliwi.

Pocałunek ma również właściwości odchudzające. Odpowiednio długie całowanie przyczynia się do intensywniejszej pracy mięśni wokół ust, dzięki czemu w ciągu jednej minuty spalamy około 20 kalorii. Poprawia się również proces przemiany materii w całym organizmie. Skóra też zmienia swój wygląd – staje się bardziej lśniąca, gładka, zmniejsza się liczba zmarszczek.

Poprawia się sprawność seksualna, dzięki czemu życie intymne staje się o wiele ciekawsze i daje więcej satysfakcji. Pocałunek partnerski jest podstawą każdego związku, symbolem głębokiego uczucia, wierności, lojalności, a także pożądania.

Całujemy lub przyjmujemy pocałunek nie mniej niż 20 tysięcy razy w życiu. W ciągu 70 lat życia całujemy się blisko 110 tysięcy minut, co daje 76 dni i 8 godz.

Całujmy się więc dłużej i częściej, nie tylko dla zdrowia.

Źródło: NaTemat.pl, „Całuj się na zdrowie”/ Deon.PL, „Co dzieje się z nami podczas całowania”.
Akceptuję
x