• :
  • :
Search

Nieudana inauguracja rundy wiosennej

Zagłębie Sosnowiec w swoim pierwszym meczu po przerwie zimowej przegrało wyjazdowe spotkanie z Okocimskim Brzesko 1:0.

Nie tak wyobrażali sobie mecz kibice aspirującego do awansu Zagłębia. Spotkanie z rywalem z Brzeska miało być dobrym wstępem w marszu o lokaty, które dadzą promocję do uczestnictwa w wyższej klasie rozgrywkowej. Niestety, rzeczywistość boiskowa okazała się brutalna. Sosnowiczanie nie potrafili oddać ani jednego celnego strzału z zespołem, który nie odniósł zwycięstwa w trzynastu ostatnich meczach!

Mało tego, w jednej z głównych ról wystąpili sędziowie. Krzywdzące, a zarazem kluczowe decyzje dla losów spotkania miały miejsce pod koniec pierwszej połowy (czerwona karta Krzysztofa Markowskiego) i w 76 minucie po rzekomym faulu w polu karnym Arkadiusza Kopruckiego na Wojciechu Wojcieszyńskim. Jedenastkę na bramkę zamienił sam poszkodowany, karcąc tym samym swój poprzedni klub.

Tego dnia Zagłębie nie miało zbyt wiele argumentów w grze i Brzesko opuścili w nienajlepszych nastrojach, bez zdobyczy punktowej.

Najbliższa szansa na rehabilitację będzie 14 marca, wtedy to na Stadionie Ludowym sosnowiczanie podejmować będą Błękitnych Stargard Szczecińki.

Okocimski: Robert Błąkała – Mateusz Wawryka, Radosław Jacek, Arkadiusz Garzeł, Mateusz Kasprzyk, Patryk Bryła, Taras Jaworśkyj, (84′ Arkadiusz Ryś), Wojciech Dziadzio, (62′ Paweł Pyciak), Wojciech Wojcieszyński, Kamil Białkowski, (74′ Sani Goringo Abubakar), Jurij Hłuszko, (87′ Sylwester Tokarz)

Zagłębie: Wojciech Fabisiak – Marcin Sierczyński, (Konrad Zaradny) Krzysztof Markowski, Arkadiusz Koprucki, Jovan Ninković – Dawid Ryndak, Łukasz Matusiak, Grzegorz Fonfara, (70’Tomasz Szatan), Sebastian Dudek, (46′ Sławomir Jarczyk), Mateusz Wrzesień, (75′ Hubert Tylec) – Jakub Arak