Sobota, 21 września 2019 roku;
  • :
  • :
Search

Koncert Trifolium

10 kwietnia Pałac Dietla przy ulicy Żeromskiego 2A serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert zespołu Trifolium – niezwykłego polsko-ukraińskiego projektu muzycznego.

Zobacz w kalendarzu wydarzeń!

Trifolium to połączenie śpiewu, sopiłki (ukraińskiego odmiana fletu prostego) oraz klawesynu. Podczas koncertu uczestnicy będą mogli usłyszeć utwory pochodzące z XVII i XVIII wieku oraz ciekawe opracowania muzyki współczesnej i ukraińskich pieśni ludowych.

Skład zespołu:
Anastasija Arbuzova – sopran i sopiłka ukraińska.
Absolwentka Iwowskiej Akademii Muzycznej w klasach Bosheny Korchynskiej oraz dyrygentury chóralnej. Występuje z A apella Leopolis (ukraiński chór kameralny). Laureatka między innymi III Międzynarodowego Konkursu Wykonawców na Ukraińskich Instrumentach Ludowych w Charkowskie oraz VII Międzynarodowego Konkursu „Sribnyjdzwin” w Użhorodzie.

Boshena Korchynska – sopiłka.
Absolwentka Iwowskiej Akademii Muzycznej w klasie Mirosława Korchynskiego. Po ukończeniu Akademii była stażystką przy Katedrze Muzyki Dawnej Akademii Muzycznej w Kijowie. Laureatka między innymi Konkursu Gry na Ukraińskich Instrumentach Ludowych w Charkowie (1998). Obecnie uczy gry na ukraińskim flecie prostym we Lwowskiej Państwowej Średniej Szkole Muzycznej. Jest także wykładowcą we Lwowskiej Akademii Muzycznej im. Łysenki.

Boshena Korchynska

Boshena Korchynska

Krzysztof Firlus – viola da gamba i kontrabas.
Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasach kontrabasu pod kierunkiem Jana Kotuli oraz viola da gamba pod kierunkiem Marka Caudle. Obecnie jest wykładowcą w Akademii Muzycznej w Krakowie. Pełni także rolę zastępcy koncertmistrza grupy kontrabasów w Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Współpracuje między innymi z Kwartetem Śląskim, Sinfoniettą Cracovią czy kwartetem kontrabasowym „Ace of Basse”. Jest członkiem zespołu Extermpore i consortu viol Gambasada. Jest laureatem 6 konkursów kontrabasowych.

Marek Toporowski – klawikord, klawesyn i fortepian.
Jest solistą – organistą i organistą oraz szanowanym dyrygentem i kameralistą. Kształcił się w Polsce, Holandii, Niemczech i Francji. Jest założycielem zespołu Concerto Polacco, który specjalizuje się w wykonywaniu muzyki siedemnasto- i osiemnastowiecznej na instrumentach dawnych. Laureat I nagrody I Ogólnopolskiego Konkursu Klawesynowego im. Wandy Landowskiej w Krakowie (1985). Obecnie wykłada w Akademii Muzycznej w Katowicach (klasy klawesynu i historycznych praktyk wykonawczych).

Koncert zespołu Trifolium odbędzie się w ramach Międzynarodowego XVI Festiwalu Sosnowieckich Dni Muzyki Znanej i Nieznanej.
Akceptuję
x