Środa, 20 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

„Koń, kobieta i kanarek” na 35. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych

Sztuka „Koń, kobieta i kanarek” Tomasza Śpiewaka w reż. Remigiusza Brzyka została doceniona i będzie zaprezentowana na 35. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych.

fot. Maciej Stobierski

fot. Maciej Stobierski

Warszawskie Spotkania to przegląd najciekawszych dokonań polskiego teatru w ostatnim sezonie. Festiwal potrwa od 21 marca do 1 kwietnia. Warszawska publiczność balladę o buncie przeciw normom – jak określana jest sztuka – będzie mogła zobaczyć 25 marca w Teatrze Dramatycznym (Scena im. G. Holoubka).

Natomiast sosnowiczanie będą mogli zobaczyć spektakl w Teatrze Zagłębia 21 i 22 marca (sobota/niedziela) o godzinie 18:00.

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na niedzielny spektakl!

Czy można wierzyć historii opowiedzianej przez Głupka z astmą i szpotawą stopą? To on oprowadzać będzie widzów po miasteczku, które leży u podnóża kopalni i w którym rozgrywać się będzie akcja najnowszego spektaklu „Koń, kobieta i kanarek”. Tytuł sztuki nawiązuje do rozporządzeń, na mocy których w latach pięćdziesiątych wprowadzono w kopalniach zakaz pracy pod ziemią kobiet, koni i kanarków (górnicy łączą te zakazy i zwyczajowo nazywają je „3K”). Realizatorzy Tomasz Śpiewak i Remigiusz Brzyk znani z odnoszącego sukcesy „Korzeńca” wracają do Sosnowca, by opowiedzieć historię patriarchalnej, górniczej rodziny. Nie będzie to przedstawienie ani lokalne, ani historyczne. Używając kostiumu górniczego patriarchatu, Śpiewak i Brzyk tworzą współczesną przypowieść o przemocy wobec kobiet.
Akceptuję
x