Poniedziałek, 18 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Jaromir Nohavica w Zabrzu

6 listopada w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu o godzinie 19.00 wystąpi legenda czeskiej piosenki poetyckiej, Jaromir Nohavica. Bilety są już dostępne w sprzedaży i kosztują 80zł oraz 100 zł. Chociaż czasu do koncertu jest wiele czasu, najlepsze miejsca szybko znikają z mapy dostępnych biletów.

fot. Cezary Filipiuk

fot. Cezary Filipiuk

Piosenki Nohavicy mają bardzo różny charakter. Są wśród nich zarówno poetyckie, pełne zadumy ballady, jak i wesołe, wręcz rubaszne pieśni. Początkowo pisał teksty dla innych wykonawców. Zasłynął wówczas głównie piosenką Lásko, voníš deštěm (Miłości, pachniesz deszczem) dla Marii Rottrovej. Dopiero od 1982 roku, namówiony przez przyjaciół, zaczął sam wykonywać swoje utwory. Od tej pory stał się popularnym wykonawcą, a od lat 90. jest stale w czołówce najpopularniejszych czeskich pieśniarzy.

W Polsce Nohavica cieszy się nie mniejszą popularnością niż w swojej ojczyźnie. Świadczyć o tym może płyta „Świat według Nohavicy” w polskim tłumaczeniu i wykonaniu polskich artystów, która niedługo po publikacji pokryła się złotem.

W Zabrzu obok artysty wystąpi akordeonista Robert Kuśmierski i perkusista Pavel Planka, co czyni ten koncert jeszcze bardziej wyrazistym i wyjątkowym.

Organizatorem imprezy jest Cinematographer Productions. Bilety można nabyć za pośrednictwem portali:
biletin.pl ticketpro.pl

jaromir01
Akceptuję
x