Sobota, 16 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Jaka dieta na wiosnę?

Zaczęła się wiosna. Na drzewach można zaobserwować pierwsze zielone pąki, a temperatura w dzień sięga nawet piętnastu stopni. Po zimie ożywa nie tylko przyroda. Każdy z nas chce poczuć się lepiej, jednak by tak się stało, należy o siebie zadbać. Szczególnie że niektórych z nas na pewno nie ominie nieprzyjemne w skutkach przesilenie wiosenne.

W tym okresie ważne jest, by dietę wzbogacić o ryby, chude mięso, kasze, pieczywo z pełnego ziarna i nabiał. Należy w tym okresie do jadłospisu dołączyć więcej warzyw i owoców, szczególnie szpinak, marchew, brokuły, pomidory, paprykę czerwoną, cytrusy i porzeczki, gdyż zawierają one cenne witaminy i skutecznie walczą z wolnymi rodnikami.

Warto pomyśleć o stworzeniu ogródka na parapecie kuchennego okna. Samemu można wyhodować zioła, a także kiełki: rzodkiewki, lucerny, rzeżuchy. Jest w nich mnóstwo witamin i są smaczne. Można hodować szczypiorek oraz pietruszkę.

W tym czasie, kiedy zachciewa się nam spacerów i większej aktywności fizycznej, warto wprowadzić do diety orzechy, nasiona dyni i słonecznika a także gorzką czekoladę, która dostarcza organizmowi magnez i nie tylko przeciwdziała skurczom, ale także skutecznie pomaga zwalczyć stres.

Wiosną można pokusić się o oczyszczenie organizmu, który po zimie jest zastany i pełno w nim toksyn. Oczyszczająca dieta doda energii i poprawi samopoczucie. Warto bardzo dokładnie wybrać odpowiednią dietę, a nawet skonsultować ją z lekarzem. Odpowiednio dobrana zapewni najlepsze efekty. Można zastosować dietę sokową, owocowo – warzywną, jabłkową, cytrynową bądź koktajlową. Każda z nich ma podobne działanie, różnią się między sobą długością oraz produktami, które powinno się spożywać.

Podczas wiosennych, coraz cieplejszych dni warto pamiętać o dużej ilości wody. Nawodniony organizm lepiej funkcjonuje, pozbywa się toksyn, poprawia się jakość i wygląd skóry, redukuje się stres.

W okresie wiosennym można zadbać o siebie nie tylko dietą. Już krótki, trzydziestominutowy spacer może poprawić naszą kondycję, a ruch korzystnie wpływa na krążenie oraz cały układ krwionośny. Wzmacniamy w ten sposób serce.

Wiosna to czas zmian. Zadbajmy o to, by były pozytywne.
Akceptuję
x