Środa, 20 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Inicjatywa #walczymyzKUPĄśmieci zmieni Sosnowiec!

W Sosnowcu rozpoczęła się kampania „Mokra czy sucha – Ty decydujesz, w co wchodzisz, więc sprzątaj po swoim pupilu”. Celem inicjatywy jest utrzymanie czystości w całym Sosnowcu.

dog-782498_1280

Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Sosnowca wskazuje na konieczność sprzątania po swoich czworonożnych pupilach – osoby utrzymujące zwierzęta domowe zobowiązane są do „natychmiastowego usuwania zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta domowe w obiektach i na innych terenach przeznaczonych do użytku publicznego, a w szczególności na chodnikach, jezdniach, placach, parkingach i terenach zielonych. W celu realizacji tego obowiązku osoba wyprowadzająca psa w miejscach publicznych winna posiadać torebkę lub urządzenie do zbierania odchodów”.

W ramach inicjatywy Straż Miejska w Sosnowcu rozda prawie 10 tysięcy woreczków, wraz z kartonowymi łopatkami, do zbierania psich odchodów. Funkcjonariusze pojawią się m.in. na osiedlach, przy przedszkolach i placach zabaw, gdzie problem jest największy.

Początkowo strażnicy będą jedynie pouczali, ale od przyszłego roku pojawią się także dotkliwe mandaty, które mogą sięgnąć nawet 500 złotych.
Akceptuję
x