Wtorek, 26 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Jana Kiepury w Sosnowcu

Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu, Stowarzyszenie im. Kiepury, Urząd Miejski w Sosnowcu oraz Centrum Edukacji Artystycznej zapraszają na I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. J. Kiepury.
konkursjankiepura

Zobacz w kalendarzu wydarzeń!

Jego celem jest promowanie utalentowanych młodych wokalistów, oddanie hołdu wybitnemu sosnowiczaninowi, tenorowi Janowi Kiepurze (1902-1966) poprzez rozsławienie i utrwalenie jego wizerunku w świadomości adeptów sztuki wokalnej. Konkurs odbywać się będzie w nowoczesnych salach koncertowych przy Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu, wybudowanych w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską.

W konkursie mogą brać udział uczniowie klas śpiewu solowego szkół muzycznych II stopnia oraz studenci wydziałów wokalnych polskich i zagranicznych uczelni muzycznych, jak również osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego, studiujące w Polsce.

Uczestnicy będą rywalizować ze sobą w czterech kategoriach:
– uczniowie klas I i II szkół muzycznych II stopnia
– uczniowie klas III i IV szkół muzycznych II stopnia
– studenci studiów licencjackich
– studenci studiów magisterskich

podzielonych na 3 etapy, w których wykonać należy poszczególne utwory: arie, pieśni polskie, pieśni obcojęzyczne, utwory klasyczne lub dowolne.

Wokalistów oceniać będzie jury składające się z wybitnych muzyków, pedagogów, śpiewaków, które powołane zostanie przez Dyrektora CEA.

Aby wziąć udział w Konkursie należy zgłosić się do 29 marca.

Więcej informacji można również uzyskać na stronie: www.konkurskiepura.pl
Akceptuję
x