Piątek, 30 października 2020 roku;
  • :
  • :
Search

Horror z happy-endem dla siatkarzy Płomienia Sosnowiec

W XVII kolejce II ligi siatkówki mężczyzn Płomień Sosnowiec odniósł szczęśliwe wyjazdowe zwycięstwo nad LKS Kłos Olkusz 3:2.

Po raz kolejny potwierdziła się reguła, że sosnowieckim siatkarzom najlepiej gra się we własnej hali. Jak do tej pory tylko raz musieli uznać wyższość rywala, przegrywając z aktualnym liderem tabeli. Natomiast w meczach wyjazdowych wiedzie im się trochę gorzej. Analizując bilans bezpośrednich spotkań i miejsce w tabeli, łatwo można byłoby wskazać faworyta sobotniego pojedynku. Jednak analiza to jedno, a rzeczywistość boiskowa to drugie.

Outsiderzy z Olkusza postawili od samego początku trudne warunki drużynie Płomienia. W pięciosetowej walce Kłos dwa razy obejmował prowadzenie w meczu. W trzeciej partii wręcz demolując sosnowiczan, wygrywając 25:16. Goście zdołali się jednak otrząsnąć. Po niezwykle wyrównanej walce zwyciężyli kolejnego seta na przewagi 25:27, doprowadzając tym samym do decydującego starcia. Tie – break należał do graczy Płomienia, którzy przy wyniku 15:13 mogli się cieszyć z końcowego efektu w postaci zwycięstwa. Dwa punkty zdobyte na wyjeździe sprawiły, że sosnowiczanie awansowali na siódme miejsce w tabeli.

LKS Kłos Olkusz – Płomień Sosnowiec 2:3 (22,-21,16,-25,-13)

Płomień: Kiwior, Urbanowicz, Schmidt, Biernacki, Chrzanowski, Janko, Kocyłowski(L), oraz Pachołek, Osiński, Siewiorek, Grzegolec, Górczyński(L)




Akceptuję
x