Piątek, 15 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Grzegorz Kasdepke z MegaMisją w sosnowieckiej szkole

Grzegorz Kasdepke, ambasador programu MegaMisja, spotkał się z uczniami szkoły nr 5 w Sosnowcu. W spotkaniu z autorem uczestniczyło około 200 dzieci.

megamisja_sosnowiec_3

Wizyta pisarza Grzegorza Kasdepke to nagroda w konkursie zorganizowanym w ramach programu Fundacji Orange dla szkolnych świetlic. Pisarz przepytał uczniów z gatunków literackich, w zabawny sposób tłumaczył znaczenie związków frazeologicznych (np. „pocałować klamkę” czy „zrobić kogoś w balona”), a następnie uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę dziennikarzy.

Po oficjalnej części, w szkolnej świetlicy ze swoim ambasadorem spotkały się dzieci biorące udział w zajęciach MegaMisji. Uczniowie zaprezentowali swoje postępy w programie, a w konkursie wiedzy o MegaMisji wygrywali książkami z autografem.


– Dzieci trzeba uczyć poruszania się po wirtualnym gąszczu. To my, dorośli, musimy wziąć na siebie rolę rozważnych przewodników, którzy mówią: nie idź tą ścieżką, wywiedzie cię na manowce. Powinna ich [dzieci] wesprzeć szkoła, powinny je wesprzeć mądre programy budujące internetowe kompetencje, takie jak chociażby MegaMisja
– mówi Grzegorz Kasdepke.

MegaMisja Fundacji Orange jest pierwszym w Polsce kompleksowym programem edukacji cyfrowej skierowanym do świetlic szkolnych.
Akceptuję
x