Czwartek, 22 października 2020 roku;
  • :
  • :
Search

GrubSon, Jarecki, BRK w 2DOORS

Już 21 lutego w 2DOORS wystąpią GrubSon, Jarecki i BRK.
grubson

Zobacz w kalendarzu wydarzeń!

Zachęcamy do zapoznania się z opisem kariery GrubSona.

GrubSon swoją przygodę z hip-hopem rozpoczął na początku lat 90. Zainteresowanie nowym nurtem muzycznym zaszczepił w nim jego brat Hudy, który w tamtym okresie zajmował się promowaniem kultury hip-hop w ich rodzinnym mieście – Rybniku.

GrubSon w latach 2003-2004 wydał solowy nielegal „N.O.C.” (Nowiny Osiedle Chrabowa) wraz z klipem mającym promować utwór. Płyta prezentuje eklektyczne oblicze GrubSona, a on sam zajął się produkcją muzyki. Można usłyszeć na niej rap, ruffneck czy dancehall. Dzięki tej płycie muzyk zaczął coraz więcej koncertować. Wkrótce poznał ekipę Bezkres, do której dołączył, tworząc „Wspólny Mianownik Soundsystem”, i coraz bardziej zagłębiał się w rytmy reggae i dancehall.

W 2005 roku poznał Metrowego, który także stał się członkiem WMS, i zaczął pracę nad kolejnym solowym krążkiem. Dodatkowo zajął się produkcją bitów dla coraz większej liczby osób. Rok później nawiązał krótkotrwałą współpracę z łódzkim Dread Squadem, wraz z którym miał wydać swoją legalną płytę, ale niestety projekt nie doszedł do skutku. GrubSon nadal się nie poddawał i nagrywał kolejne utwory na swoją płytę. W międzyczasie poznał DJ Feel-xa i zaczął tworzyć w jego wytwórni Siła-Z-Pokoju.

W 2007 roku dzięki wygranemu konkursowi GrubSon nagrał kawałek na płytę Magiery i L.A – „Kodex”. Utwór „Siła z pokoju” nagrany z Juniorem Stressem, wraz z kawałkiem Fokusa i Gurala, stał się singlem promującym wyżej wspomnianą produkcję. Płyta ta jeszcze bardziej otworzyła mu drogę na polskie parkiety, a jego charyzmatyczna postać i głos stały się rozpoznawalne w całej Polsce.

W 2008 roku wytwórnia Feel-xa wydała mixtape „Siła-Z-Pokoju MixTape Vol.1”, oczywiście z udziałem GrubSona. W kolejnym roku artysta zmienia „stajnię”, tym razem na MaxFloRec, z którą podpisał kontrakt na swoją debiutancką legalną płytę.

We wrześniu 2009 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album „O.R.S.”. Dzięki singlom „Nowa fala” oraz „Na szczycie” muzyk błyskawicznie wspinał się po szczeblach kariery. Prawdziwa jej eskalacja przypadła na rok 2011, kiedy to w styczniu ukazał się dwupłytowy album „Coś więcej niż muzyka”. Sprzedawał się on jak ciepłe bułeczki i niespełna pół roku później pokrył platyną. Po dwóch świetnie przyjętych albumach rybnicki wokalista nie osiadł na laurach i przygotował nową płytę, która jest efektem ścisłej współpracy z jego DJ-em – BRK, który równie dobrze czuje się zarówno jako producent, jak i raper. Owocem tej kolaboracji stał się wydany w maju 2012 roku album „Gruby Brzuch”. Niedługo po wydaniu albumu skład koncertowy tworzony przez: GrubSona, DJa BRK oraz Jotoskleję uzupełnia Jarecki.

W maju 2013 roku wykonawca zaczął koncertować z zespołem na żywo. Nowa formuła koncertowa świetnie się przyjęła. Wówczas zespół tworzyli: GrubSon, DJ BRK (wokla, gramofony), Jarecki (wokal), Robert Cichy (gitara elektryczna, gitara akustyczna), Grzegorz Posłuszny (gitara basowa), Łukasz Bzowski (instrumenty klawiszowe), Michał Maliński (perkusja).

Rok 2014 również okazał się owocny w nowe przedsięwzięcia. GrubSon pojawił się gościnnie w jednym utworze z zespołem Pokahontaz – „Kodex V”. Przygotowywał również swój kolejny solowy album, którego premiera będzie miała miejsce w pierwszym kwartale 2015r. 16 czerwca 2014 roku ukazał się również drugi album duetu Jarecki/BRK. Na płycie pt. „Punkt Widzenia” nie zabrakło GrubSona, który dograł swoje wersy aż do 4 utworów.
Akceptuję
x