• :
  • :
Search

Grad goli w Limanowej

Zagłębie Sosnowiec wygrało w dniu dzisiejszym drugi mecz pod wodzą nowego trio trenerskiego. W Limanowej mieliśmy dzisiaj istną strzelaninę, bowiem padło aż siedem bramek. Na szczęście dla Zagłębia piłkarze gospodarzy strzelili o jedną mniej i możemy dopisać kolejne, ważne trzy punkty na konto sosnowiczan.

Pierwsza bramka mogła wpaść już w 5. minucie, ale na szczęście dla Zagłębia Pribula przegrał pojedynek sam na sam z Fabisiakiem. Około kwadransa później bliski szczęścia był Ninković, jednak jego strzał z rzutu wolnego minimalnie minął bramkę gości. Worek z bramkami otworzył się w 27. minucie, wtedy to z karnego bramkę zdobył Pribula. Zagłębie jeszcze nie otrząsnęło się po utracie pierwszej bramki, a już 2 minuty później mieliśmy 2:0 po bramce Wolsztyńskiego, który wykorzystał nieporozumienie obrońcy z bramkarzem.

Zagłębie otrząsnęło się dopiero 10 minut później. Karnego po faulu na Araku wykorzystał najpierw Dudek. Dwie minuty później do remisu doprowadził Tylec, strzelając zza pola karnego. Na prowadzenie Zagłębie wyszło po bramce Tylca, którzy wykorzystał zabawę obrońców rywali w polu karnym i mocnym strzałem zdobył bramkę.

Po przerwie dwie dobre okazję na strzelenie bramki mieli gospodarze. W 63. minucie odpowiedzieli piłkarze Zagłębia, w sytuacji sam na sam po dobrym podaniu Dudka znalazł się Wrzesień, ale rywalizację wygrał bramkarz gospodarzy. W 71. minucie fenomenalną interwencją popisał się Fabisiak, a minutę później sędzia mógł podyktować karnego dla gospodarzy, ale na szczęście dla naszych zawodników w tej sytuacji sędzia puścił grę. W 74. minucie idealne podanie Dudka wykorzystał Wrzesień, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. W 84. minucie mieliśmy trzecią jedenastkę w tym meczu. Rzut karny wykorzystał Pribula. Minutę później gola strzelili Zagłębiacy, ale sędzia dopatrzył się spalonego u Tumicza.

Limanovia 3:4 Zagłębie (2:3)

Bramki: 27. Pribula (kar.), 29. Wolsztyński, 82. Pribula (kar.) – 37. Dudek (kar.), 39. Tylec, 43. Tylec, 74. Wrzesień
Zagłębie Sosnowiec: Fabisiak – Sierczyński, Koprucki, Budek, Ninković – Ryndak, Fonfara (83′ Szatan),Matusiak, Dudek (C) (88′ Zaradny), Tylec (64′ Wrzesień) – Arak (66′ Tumicz)

Źródło: lajfy.com