Wtorek, 26 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Duże inwestycje w Zamku Sieleckim

Ponad 2,5 mln zł – to kwota przeznaczona na inwestycje w Zamku Sieleckim. Dziś w Urzędzie Miejskim podpisano umowę na wykonanie robót budowlanych w najstarszym i najcenniejszym zabytku Sosnowca.

fot. www.facebook.com/zameksielecki

fot. www.facebook.com/zameksielecki

Wykonawcą robót została firma ARKADA z Będzina. Prace obejmą m.in.: remont i adaptację pomieszczeń skrzydła północnego zamku wraz z basztą, przystosowanie wejścia do obiektu i obsługi osób niepełnosprawnych, budowę oświetlenia zewnętrznego wraz z iluminacją obiektu, zakup i montaż sprzętu multimedialnego, wyposażenia oraz instalacji monitoringu wewnętrznego.

Jak informuje Mateusz Rykała, zastępca prezydenta Sosnowca, to największy remont od 1960 roku, kiedy Zamek Sielecki został objęty ochroną konserwatorską. Co ważne, obiekt doczeka się zabezpieczeń przeciwwłamaniowych i przeciwpożarowych, a w ogrodzie za Zamkiem odtworzona zostanie roślinność barokowa.

Z 2,5 mln zł przeznaczonych na remont, aż 85 proc. pochodzi z funduszy unijnych. Podczas trwania remontu Zamek będzie normalnie prowadził swoją działalność, a same prace mają zakończyć się do końca sierpnia.

Źródło: sosnowiec.pl
Akceptuję
x