Czwartek, 22 października 2020 roku;
  • :
  • :
Search

Dodatkowe pieniądze dla Sosnowca na sieć wodno-kanalizacyjną

23,5 mln zł trafi dodatkowo do Sosnowca na rozszerzenie projektu „Gospodarka ściekowa w Sosnowcu – Etap II”. Dzięki tym funduszom długość sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w rejonie Niwki i Klimontowa wzrośnie o 17 kilometrów.

Potwierdzenie przyznania dofinansowania projektu „Gospodarka ściekowa w Sosnowcu – Etap II” z rąk Adama Liwochowskiego, zastępcy prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach odebrał Mateusz Rykała, zastępca prezydenta Sosnowca.

– To realnie zmieni jakość życia mieszkańców południowo-wschodnich dzielnic i sprawi zarazem, że Sosnowiec będzie na szczycie proekologicznych miast naszego regionu – tłumaczył prezydent Rykała.

Rozszerzenie zakresu rzeczowego obejmuje przebudowę kanalizacji sanitarnej o długości ok. 9,64 km i sieci wodociągowej o długości ok. 7,42 km na Niwce i w Klimontowie. Planowane prace zwiększą wartość projektu o 45 mln zł, z czego 23,5 mln zł będzie pochodzić z unijnej dotacji.

Łączenie dzięki realizacji Projektu zostanie wybudowane ok. 43,5 km sieci wodno-kanalizacyjnej w niżej wymienionych dzielnicach:
Modrzejów (północna i południowa część),
Jęzor,
Niwka,
Bór (wschodnia część),
Dańdówka (południowa część),
Porąbka,
Klimontów (wschodnia część).

Efektem ekologicznym jaki gmina Sosnowiec zobowiązała się osiągnąć do końca czerwca 2016 r. będzie przyłączenie 4984 mieszkańców do nowo wybudowanej sieci kanalizacji sanitarnej.

Wartość całości Projektu: 104 mln zł
Kwota dofinansowania: 51,3 mln zł

Źródło: sosnowiec.pl
Akceptuję
x