Czwartek, 21 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Dbałość o męską skórę

Męska skóra tym różni się do kobiecej, że jest grubsza, ma większe pory oraz skłonność do wydzielania więcej sebum, a w konsekwencji do przetłuszczania. Jest to wynikiem posiadania różnych hormonów. Męska skóra jest także narażona na podrażnienia spowodowane regularnym goleniem. Niestety ta czynność powoduje uszkodzenia i nadmierne przesuszanie.

Męska skóra, właśnie dzięki swojej grubości, jest w stanie zatrzymać w sobie więcej wilgoci. Wpływa to bardzo dobrze na napięcie i jędrność, a tym samym na powstawanie zmarszczek. To na plus dla panów. Minusem jest golenie, które przesusza skórę i powoduje podrażnienia. W tym wypadku warto posiadać odpowiedni balsam lub krem nawilżający do twarzy. W dzisiejszych czasach linie kosmetyków dla mężczyzn są opracowane pod kątem specjalnych wymagań męskiej skóry.

Dla mężczyzn, którzy mają problem z przetłuszczającą się skórą, stworzono żel do mycia twarzy oraz tonik, które mają za zadanie usunąć nadmiar sebum. Bardzo ważne jest, by po myciu twarzy nałożyć krem, który odpowiednio nawilży skórę.

Istnieją wyciągi roślinne, które są wyjątkowo cenne dla mężczyzn i które powinny pojawić się w składzie kosmetyków. Są to: olejek z drzewa herbacianego, aloes, oczar wirgiński, wyciąg z zielonej herbaty, olejek jojoba, rozmaryn, rokitnik, brzoza, czarny bez, rumianek, mięta oraz ginseng.

Warto zadbać o skórę także od wewnątrz. Ważne jest, by przyjmować odpowiednią ilość płynów każdego dnia (i nie mam tu na myśli piwa), co najmniej dwa litry wody.

Należy także zadbać o odpowiednie akcesoria do golenia: żyletkę do golenia, piankę bądź elektryczną maszynkę. Dobrze dobrane, dobrej jakości przyrządy sprawią, że golenie nie będzie aż tak uciążliwe, a podrażnienia się zmniejszą.

Nawet będąc mężczyzną warto dbać o skórę. Jest to niejako wizytówka, gdyż bardzo wiele kobiet przy pierwszym spotkaniu zwraca na to uwagę. Nie jest wstydem kremowanie twarzy, czy używanie toniku. Oby tylko nie przesadzić w drugą stronę. Bo mężczyzna to jednak musi być mężczyzna. Dobrze jednak, gdy jest zadbany.
Akceptuję
x