Wtorek, 26 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Czy w końcu popływamy przy ZSO nr 5?

Na ostatniej Komisji Budżetowej prezydent Arkadiusz Chęciński ogłosił trzy zmiany w budżecie na obecny rok. Mają one dotyczyć przeznaczenia środków na budowę boisk przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 (Maczki) oraz przy Szkole Podstawowej nr 42 (Środula), a także na projekt basenu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 (Zagórze).

Budowa basenu na placu przed szkołą od strony ul. Bohaterów Monte Cassino była stałym elementem kampanii wyborczej niemal wszystkich lokalnych polityków. Mieszkańcy Zagórza najprawdopodobniej doczekają się spełnienia obietnicy już w przyszłym roku. Zmianie ulegnie jednak lokalizacja basenu, gdyż wspomniana działka została sprzedana jeszcze w poprzedniej kadencji przez ówczesnego prezydenta Kazimierza Górskiego.

Jak dowiedzieliśmy się od radnego Kamila Wnuka, jednego z inicjatorów budowy basenu, miał on argumentować swoją decyzję o sprzedaży działki chęcią pozyskania funduszy na budowę basenu. Nie jest to jednak wiarygodne wytłumaczenie, gdyż w budżecie nie przeznaczono wówczas żadnych środków na projekt basenu czy jego budowę. Basen ma ostatecznie powstać z tyłu szkoły od strony ul. ks. F. Blachnickiego.
Akceptuję
x