• :
  • :
Search

Come back Zagłębia

Na stadionie Ludowym mieliśmy nie lada emocje. Po 55 minutach Zagłębie przegrywało już 2:0, jednak mimo to nasi zawodnicy walczyli do końca i wywalczyli trzy punkty dzięki wspaniałej końcówce meczu.

W pierwszej połowie nie mieliśmy wielkich emocji. Groźnie było w 13. minucie, kiedy to Dudek wystawił piłkę na 16. metr Tomaszowi Szatanowi, ale wychowanek Zagłębia uderzył wprost w bramkarza przyjezdnych. W pierwszej połowie oglądaliśmy bramkę w wykonaniu naszych zawodników, ale niestety sędzia odgwizdał w tej sytuacji przewinienie.

Drugą połowę rewelacyjne rozpoczęli goście. Już w 50. minucie bramkę zdobył Adam Setla, który pokonał Gąsińskiego przepięknym strzałem z ok. 30 metrów. Chwilę później mieliśmy już 2:0 dla przyjezdnych za sprawą bramki strzelonej przez Retlewskiego, który pokonał bramkarza Zagłębia w sytuacji sam na sam.

Po dwóch straconych bramkach do głosu doszli sosnowiczanie, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Taudula. Szczęście do Zagłębiaków uśmiechnęło się dopiero w 70. minucie, kiedy to znakomite dośrodkowanie Sierczyńskiego na gola zamienił Tumicz. Po niecałym kwadransie Zagłębie doprowadziło do remisu. Znakomite dośrodkowanie z lewego skrzydła na bramkę zamienił Jakub Arak, który pokonał bramkarza strzałem z głowy.  Dużo szczęścia kibicom Zagłębia w 85. minucie spotkania dał Hubert Tylec, który najlepiej zachował się w polu karnym i pokonał swoim strzałem bramkarza rywali. Do końca spotkania Zagłębie kontrolowało przebieg meczu i wygrało ten mecz 3:2.

Zagłębie Sosnowiec 3:2 Nadwiślan Góra

Bramki: 70. Tumicz, 83. Arak, 85. Tylec – 50. Setla, 55. Retlewski

Zagłębie Sosnowiec: Gąsiński – Sierczyński, Budek, Markowski, Ninković (58. Mizgała)– Matusiak, Szatan – Ryndak (79. Tylec), Dudek, Wrzesień (58. Tumicz) – Arak (90+2. Zaradny).

Nadwiślan Góra: Taudul – Jurek, Boczek, Masternak, Wójcik (86. Skrobol), Balul, Furczyk (79. Ogrocki), Glanowski, Setla (83. Kocur), Matysek, Retlewski (74. Piwowarczyk).