Niedziela, 25 października 2020 roku;
  • :
  • :
Search

Co w śpiewie piszczy, czyli karnawał bajkowych przebojów

Zapraszamy do udziału w nowym projekcie muzycznym Muzyka bez tajemnic, który poprzez koncerty przygotowane specjalnie dla dzieci, łączy edukację muzyczną z zabawą.

Warto kontaktować dzieci z muzyką. Koncerty pobudzają wyobraźnię, wyzwalają kreatywność, rozwijają wrażliwość i ciekawość świata. Dzięki obcowaniu z bogatym muzycznie środowiskiem dziecko wchłania tzw. Słownik muzyczny i spontanicznie uczy się muzycznych prawidłowości. Tak jak uczy się mowy, tak też uczy się audiować, czyli myśleć muzycznie. SCS – Zamek Sielecki podejmuje ważną i niełatwą inicjatywę zorganizowania cyklu koncertów muzyki klasycznej dla najmłodszych odbiorców oraz ich rodziców. Nasz projekt ma na celu zachęcić najmłodszych do aktywnego i świadomego uczestnictwa w muzykowaniu poprzez poznawanie wielkich kompozytorów, utworów oraz instrumentów muzycznych. Muzyka bez tajemnic to propozycja rodzinnego spędzania wolnego czasu.

Muzyczna wróżka opowie o muzyce i o instrumencie, który nosi tajemniczą nazwę: obój. Wystąpią artyści, którzy współpracują z wieloma renomowanymi orkiestrami symfonicznymi.
Aleksandra Stokłosa – sopran, Gabriel Koszela – obój, Klaudiusz Jania – pianino, opracowanie muzyczne.
Organizacja: Monika Pawlas-Polańska

Sprawdź termin wydarzenia w kalendarzu.

Źródło: Zamek Sielecki
Akceptuję
x