• :
  • :
Search

Blamaż hokeistów

Hokeiści Zagłębia zawiedli w dniu dzisiejszym licznie zgromadzoną publiczność i przegrali 1:6 (0:3, 0:1, 1:2) ze Stoczniowcem Gdańsk.

Dramat hokeistów Zagłębia rozpoczął się w 12. minucie, kiedy to grający w przewadze goście zdobyli pierwszego gola. Pół minuty później prowadzenie podwyższył Urbaniak. Jednak jakby tego było mało, niespełna minutę później Ziółkowski zdobył bramkę na 3:0 dla gości. W nieco ponad minutę gdańszczanie zdobyli trzy bramki, na co zareagował trener Zagłębia biorąc czas. Przerwa na życzenie trenera nie zmieniła obrazu gry i pierwsza część spotkania zakończyła się przegraną naszych hokeistów 0:3. W końcówce premierowej tercji doszło jeszcze do ostrego faulu Lehmanna na Dołędze. Po tym faulu mecz zakończył się dla tego pierwszego, który został ukarany karą meczu. Na Stoczniowiec została również nałożona 5-minutowa kara.

Drugą tercję Zagłębie rozpoczęło grając prawie pięć minut w przewadze, jednak nic z tego okresu nie wynikło. W drugiej tercji oglądaliśmy tylko jednego gola, a jego autorem był Skrzypkowski, który podwyższył prowadzenie gości na 4:0. W drugiej odsłonie doszło także do bójki pomiędzy Krawczykiem a Wryczą i obaj hokeiści zostali ukarani karami mniejszymi.

W ostatniej odsłonie goście całkowicie odebrali nadzieję hokeistom Zagłębia. Zagłębie miało jeszcze okazję na odmienienie losów meczu, bowiem przy stanie 0:4 sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, jednak w tej sytuacji hokeista Zagłębia trafił tylko w słupek. Po chwili gdańszczanie dobili sosnowiczan, trafiając w 20 sekund dwie bramki. Honorową bramkę w 54. minucie zdobył Kamil Duszak, ale niestety w tym dniu tylko na to było stać hokeistów Zagłębia.

HK Zagłębie Sosnowiec 1:6 Stoczniowiec Gdańsk (0:3, 0:1, 1:2)

Bramki: Duszak – Stasiewicz, Urbaniak, Ziółkowski, Skrzypkowski, Wrycza, Zaleski

HK Zagłębie Sosnowiec: Tomasz Dzwonek, Bartłomiej Nowak – Szymon Urbańczyk, Piotr Cinalski, Piotr Sarnik, Łukasz Zachariasz, Marcin Kozłowski – Oskar Krawczyk (4), Łukasz Mejka, Jarosław Dołęga, Łukasz Rutkowski, Michał Stokłosa – Jakub Jaskólski (2), Kamil Duszak, Dominik Nahunko, Andrzej Stojek, Tobiasz Bernat (2) – Marcin Horzelski, Kamil Sikora, Łukasz Kisiel, Mateusz Białek (2), Michał Jarnutowski