Wtorek, 26 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Bezpłatna opieka medyczna dla seniorów w Sosnowcu

2 listopada rozpoczęła się rekrutacja do Dziennego Domu Opieki Medycznej Pod Kasztanami w Sosnowcu.
Z bezpłatnej formy opieki medycznej mogą korzystać osoby niesamodzielne, wymagające opieki lekarskiej, pielęgniarskiej oraz rehabilitacji, w szczególności osoby powyżej 65 roku życia mieszkające na terenie całego województwa śląskiego.

game-467628_1920

Pobyt w Dziennym Domu jest bezpłatny i w zależności od potrzeb może trwać od 1,5 do 6 miesięcy. Pacjenci przyjęci do DDOM będą w nim przebywać codziennie od 4 do 8 godzin. Warunkiem przyjęcia pacjenta do DDOM jest uzyskanie skierowania od lekarza rodzinnego lub lekarza, który opiekował się pacjentem w trakcie jego pobytu w szpitalu.

Placówka mieści się w dotychczas nieużywanych pomieszczeniach Przychodni Brackiej Porąbka-Klimontów w Sosnowcu-Zagórzu (ul. Dmowskiego 6a). Zostały one wyremontowane, wyposażone i dostosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

Nabór już trwa. Aby móc skorzystać z opieki w DDOM należy uzyskać od lekarza rodzinnego skierowanie. Druki skierowań oraz wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej Fundacji www.uniabracka.pl oraz bezpośrednio w Przychodni Brackiej Porąbka-Klimontów (tel. 32 298 89 37 wew. 120 lub 121).

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość dofinasowania to 938 538,00 zł.
Akceptuję
x