Wtorek, 19 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Autobusy i tramwaje nie pojadą ul. Małachowskiego

Od dziś, tj. 18 lutego w związku z przebudową torowiska tramwajowego całkowicie wyłączony z ruchu został fragment ulicy Małachowskiego (odcinek od ronda im. Gierka do skrzyżowania z ulicą Mościckiego) w Sosnowcu.

Dla linii autobusowych wyznaczone zostały trasy objazdowe:
linie nr 88, 91, 100 – z przystanku początkowego „Sosnowiec Urząd Miejski” kursować będą bezpośrednio z ulicy Mościckiego ulicą 3 Maja i dalej CWK, do włączenia się na swoje stałe trasy na ulicy Parkowej. Z obsługi wyłączone zostaną przystanki: „Sosnowiec Sienkiewicza”, „Sosnowiec Dworzec PKP” i „Sosnowiec Aleja Zwycięstwa”.

Linie nr 116 i 902N – z ulicy 1 Maja kursować będą ulicami: Sienkiewicza, Piłsudskiego i 3 Maja, do włączenia się na stałą trasę. Wyłączony z obsługi zostanie przystanek „Sosnowiec Ostrogórska”. W zamian linia nr 116 obsługiwać będzie przystanki znajdujące się na trasie objazdu: „Sosnowiec Sienkiewicza”, „Sosnowiec Dworzec PKP” oraz „Sosnowiec Aleja Zwycięstwa”.

Remont torowiska w ciągu ulicy Małachowskiego wiąże się z zmianami w rozkładach jazdy i trasach sosnowieckich tramwajów.
Linia tramwajowa nr 15 od 16 lutego kursuje na trasie skróconej od przystanku „Zagórze Pętla” do przystanku „Milowice Pętla”. Odjazdy tramwaju co 20 minut.

Linia tramwajowa nr 26 kończy trase na przystanku Sosnowiec Ostrogórska

Linia tramwajowa nr 27 kursuje na skróconej trasie „Kazimierz Górniczy Pętla” – „Pogoń Akademiki”. Od 16 lutego tramwaje linii nr 27 od przystanku „Sosnowiec Ostrogórska” kursują ulicą Sienkiewicza, obsługując przystanki „Sosnowiec Kościelna” i „Sosnowiec Dworzec PKP”.

Dodatkowo w Sosnowcu uruchomiona zostanie tymczasowa linia tramwajowa nr 45, która kursować będzie w relacji: „Zagórze Pętla” – „Będzin Osiedle Zamkowe Pętla”. Linia obsługiwana będzie taborem niskopodłogowym.

Źródło: sosnowiec.pl
Akceptuję
x