Wtorek, 26 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

„Alkohol i narkotyki” – policyjna akcja

Przez całą dobę z piątku na sobotę na terenie sosnowca policjanci kontrolowali kierowców pod względem stanu trzeźwości oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem narkotyków. W wyniku działań przebadali ponad 4300 kierujących. Czterech z nich zostało wyeliminowanych z dalszego ruchu.

Badania przeprowadzono specjalnymi urządzeniami, które umożliwiają przebadanie dużej liczby osób w bardzo krótkim czasie. Okazało się, że trzech kierujących zdecydowało się wsiąść za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości (zawartość alkoholu we krwi powyżej 0,5 promila), a jeden w stanie po użyciu alkoholu (zawartość alkoholu we krwi od 0,2 do 0,5 promila). Wszystkim kierowcom odebrano prawa jazdy za wyjątkiem jednego, który już wcześniej stracił uprawnienia do prowadzenia pojazdu.

Prowadzenia samochodu po użyciu alkoholu jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu oraz grzywny nie niższej niż 50 zł. Natomiast jazda w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem, które podlega karze pozbawienia wolności do 2 lat. Policja już zapowiada, że podobne akcje na pewno będą kontynuowane na terenie Sosnowca.

Źródło: KMP Sosnowiec
Akceptuję
x