Poniedziałek, 18 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Akcja ABW w Sosnowcu. Zatrzymano ważne osoby z życia miasta

W poniedziałek Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Naczelnika urzędu skarbowego w Sosnowcu, prezesa piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec oraz lokalnego biznesmena. Zatrzymania są wynikiem śledztwa prowadzonego przez ABW od października 2016 roku.

handcuffs-1078872_1280

O zatrzymaniu prezesa Zagłębia Sosnowiec dowiedzieliśmy się z wpisu na twitterze Macieja Wąsika, posła Prawa i Sprawiedliwości.

Śledztwo Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Śledztwo dotyczy potencjalnych przestępstw urzędniczych i korupcyjnych – wykorzystywanie zajmowanego stanowiska w administracji skarbowej w celu uzyskiwania korzyści osobistych i majątkowych.

Spółka Zagłębie S.A. wydała specjalny komunikat w tej sprawie. Zagłębie nie zostało powiadomione o prowadzeniu śledztwa przeciwko prezesowi ani o jego zatrzymaniu przez organy ścigania i przedstawieniu mu zarzutów.


W związku z komunikatem ABW w sprawie zatrzymania prezesa zarządu Zagłębie S.A., akcjonariusz wniósł o niezwłoczne zwołanie rady nadzorczej Zagłębie S.A. w celu zawieszenia w czynnościach prezesa zarządu spółki.
Dotychczas nie zostaliśmy powiadomieni przez organy ścigania o prowadzeniu śledztwa przeciwko prezesowi zarządu Zagłębie S.A. Nie otrzymaliśmy również informacji o zatrzymaniu prezesa zarządu i przedstawienia mu zarzutów.
Akceptuję
x