Wtorek, 19 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

8 milionów złotych na rozwój Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego!

Blisko 6 milionów złotych dofinansowania otrzymały dwa projekty edukacyjne związane z rozbudową budynków Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicach Grota Roweckiego oraz Kilińskiego. Kolejne dwa miliony złotych będą pochodzić ze środków miasta.

glasses-272399_1920

Budynek CKZiU przy ul. Grota Roweckiego zostanie dostosowany do możliwości przeprowadzania warsztatów kształcenia zawodowego w branży gastronomicznej, hotelarskiej i ekonomiczno-reklamowej. W ramach projektu powstaną nowe zespoły pomieszczeń i pracowni dydaktycznych do praktycznej nauki zawodu. Sale zostaną wyposażone w potrzebne urządzenia i sprzęt do praktycznej nauki zawodów.

Projekt przebudowy i rozbudowy placówki CKZiU przy ul. Kilińskiego zakłada powstanie warsztatów kształcenia zawodowego. Tutaj również powstaną pomieszczenia dydaktyczne i wyposażone pracownie do praktycznej nauki zawodu, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Miasto otrzyma dofinansowanie na projekty w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego konkursu RPO WSL na lata 2014-2020 na projekty związane z infrastrukturą kształcenia zawodowego.

Źródło: Sosnowiec.pl
Akceptuję
x