• :
  • :
Search

Silesia Cup 2015 – wyniki

W dniu 01.02.2015 roku, w hali sportowej MOSiR Mikołów rozegrany został tradycyjny, IV Turniej Koszykówki Dla Zespołów Amatorskich, pn. Silesia Cup 2015, w zawodach wzięło udział 13 zespołów, w składzie których zobaczyliśmy 96 zawodników, w tym sześć dziewcząt z drużyny „Brozi and Kompany” Katowice.

Wszystkie, zgłoszone do zawodów zespoły, zgodnie z ustaleniami na zebraniu organizacyjnym z kapitanami drużyn, zakwalifikowane zostały do kategorii „Open” – bez ograniczeń wiekowych i bez podziału na chłopcy – dziewczęta.

Zawody rozegrane zostały w dwóch etapach, w pierwszym – eliminacyjnym, w czterech grupach – trzy grupy, po trzy zespoły i jedna cztery oraz w drugim etapie finałowym, gdzie rozegrano dwa mecze półfinałowe i finały, o III – IV miejsce oraz o I – II miejsce.

Do drugiego etapu awansowały cztery drużyny , z każdej grupy eliminacyjnej po jednej i były to:
1. SKOK Czerwionka (Ł. Hanak, J. Lewiński, M. Forajter, G. Konsek, S. Płaczek, A. Cybula, Ł. Kasprzyk)
2. Babka Garego Mikołów (T. Styranko, P. Feliga, K. Serafin, P. Garus, P. Więzik)
3. Na Rondzie Team Żory (P. Sajdyk, K. Fronczuk, M. Wolento, P. Szklarz, S. Piasecki, D. Szumski, T. Gliński, S. Blumas, T. Szypel, P. Młotek)
4. Butimex Basket Rybnik ( P. Mrugalski, F. Kruk, R. Chrobok, J. Motyka, M. Sobala, M. Rakoczy, M. Nawrat, R. Kachel, A. Pukajło)

Ostatecznie pierwsze miejsce zajął zespół z Rybnika, Butomex Basket Rybnik, który w finale pokonał „Na Rondzie Team” Żory 40 : 28, o trzecie miejsce Babka Garego : SKOK Czerwionka 32 : 26.
Turniej, podobnie, jak w latach ubiegłych, zorganizowany został wspólnymi siłami, przez UKS Silesia Mikołów, MOSiR Mikołów oraz Sklep Sportowy Decathlon Mikołów, puchar ufundował Starosta Powiatu Mikołowskiego.