Wtorek, 22 września 2020 roku;
  • :
  • :
Search

2,5 mln zł na zmianę centrum Sosnowca

Ponad milion złotych przeznaczą Polskie Linie Kolejowe na przebudowę dworca kolejowego Sosnowiec Główny. Dzięki zmianom z holu dworca znów będą mogli korzystać pasażerowie. Wkrótce ruszą również prace związane z uszczelnieniem pasażu handlowego przy Placu Stulecia.

Jak pisze Gazeta Wyborcza Sosnowiec (Kliknij TUTAJ) adaptację wykona firma Akces z Czechowic-Dziedzic, która odtworzy w holu kasy biletowe oraz zagospodaruje przestrzeń na poczekalnie dla podróżnych. W projekcie jest także nowa winda, która połączy hol z tunelem prowadzącym na perony. Na prace wraz z projektem PKP wydadzą w sumie ponad 1,2 mln zł.

Ze względu na problem ze szczelnością pasażu handlowego przy Placu Stulecia, Miejski Zakład Zasobów Lokalowych podjął decyzję o wykonaniu uszczelnienia.

– Jako administrator pasażu porozumieliśmy się z Tramwajami Śląskimi, które będą prowadziły remont torowiska nad pasażem wzdłuż ulicy 3 Maja. Przy tej okazji kosztem 1,5 mln zł zleciliśmy prace, dzięki którym skończy się problem cieknącego pasażu. Prace powinny zakończyć się do końca maja – tłumaczy Joanna Sekuła, dyrektor MZZL.

– Ilość prac w naszym mieście jest ogromna. Wynika to z tego, że na wiele remontów i modernizacji udało nam się pozyskać dofinansowanie unijne, a te środki musimy rozliczyć w ciągu najbliższych miesięcy. Chciałbym wszystkich przeprosić za te nieudogodnienia – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Źródło: sosnowiec.pl
Akceptuję
x