W Sosnowcu planowane są istotne zmiany na alei Blachnickiego, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i kierowców. Miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 3,5 miliona złotych na realizację tego projektu w 2025 roku. Przebudowa obejmie kilometrowy odcinek, co wpłynie na ułatwienie poruszania się w tej części miasta. Nowe rozwiązania mają być korzystne nie tylko dla zmotoryzowanych, ale także dla rowerzystów i pieszych.
Prace drogowe rozpoczną się na odcinku od skrzyżowania z ul. Braci Mieroszewskich do wiaduktu nad ul. 3 Maja. W ramach przebudowy zbudowana zostanie nowa nawierzchnia, a dodatkowo wprowadzone zostaną pasy zieleni oddzielające jezdnie. Oczekiwane zmiany mają również na celu usprawnienie ruchu na skrzyżowaniu ulic Blachnickiego, Bohaterów Monte Cassino oraz Kisielewskiego. Wdrożono rozwiązania, które zredukują możliwości skrętu w lewo, co ma przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na tych newralgicznych punktach.
Nowe inwestycje przyniosą również korzyści dla użytkowników dwóch kółek – po stronie Zagłębiowskiego Parku Sportowego powstanie droga rowerowa, która połączy Zagórze z ul. 3 Maja. Dodatkowo, wzdłuż alei zostaną wybudowane chodniki, a przejścia dla pieszych zyskają nowe oświetlenie. Warto również zauważyć, że podobne prace zakończyły się już kilka miesięcy temu w rejonie ulic Zaruskiego i Bora-Komorowskiego, co pokazuje stałe dążenie Sosnowca do poprawy infrastruktury transportowej. Całkowity koszt realizacji projektu wyniesie 7 milionów złotych, z czego znaczna część pochodzi z rządowego dofinansowania, a jego zakończenie planowane jest na jesień 2026 roku.
Źródło: Urząd Miasta Sosnowiec
Oceń: Zmiany na al. Blachnickiego: Przebudowa dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu
Zobacz Także