Sosnowiec znalazł się w gronie czterech miast gospodarzy Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn do lat 21, które odbędzie się w Polsce w czerwcu 2025 roku. To znaczące wydarzenie sportowe przyciągnie najlepszych młodych szczypiornistów z całego świata, którzy zagrają na terenie Areny Sosnowiec. Już teraz wiadomo, że sprzedaż biletów na te rozgrywki ruszy 9 maja. W ramach mistrzostw, miasto będzie gospodarzem wielu emocjonujących spotkań.
Miasto Sosnowiec zorganizuje 32 mecze w trakcie mistrzostw, które obejmować będą fazę wstępną, rundę główną, Puchar Prezydenta oraz rundę finałową. W Arenie Sosnowiec dojdzie do dwóch ćwierćfinałów oraz jednego półfinału. Co ważne, na etapie rundy finałowej zagra również reprezentacja Polski, co dodatkowo podniesie rangę wydarzenia i zaangażowanie lokalnych kibiców.
Podczas konferencji prasowej dotyczącej mistrzostw, podkreślono również, że Sosnowiec to idealne miejsce do organizacji tego typu imprez sportowych. Prezydent miasta, Arkadiusz Chęciński, zwrócił uwagę na nowoczesność Areny Sosnowiec, która posiada odpowiednią infrastrukturę umożliwiającą swobodne przeprowadzanie różnorodnych wydarzeń. Z kolei Karina Skowronek, prezes Zagłębiowskiego Parku Sportowego, podkreśliła znaczenie współpracy z Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, widząc w tym przyszłość oraz możliwość rozwoju tej dyscypliny w regionie.
- Sosnowiec jako jedno z czterech miast gospodarzy
- 32 mecze, w tym ćwierćfinały i półfinał w Arenie Sosnowiec
- Sprzedaż biletów na wydarzenie rozpocznie się 9 maja
Organizacja Mistrzostw Świata w Sosnowcu to doskonała okazja do popularyzacji piłki ręcznej, nie tylko w regionie, ale i w całym kraju. Historia sportowych imprez w Polsce jest bogata, a przyszłe wydarzenia, takie jak Mistrzostwa Europy, również podkreślają rosnącą popularność tego sportu. Sosnowiec, łącząc tradycję z nowoczesnością, stanowi idealne tło dla tego globalnego wydarzenia, które niewątpliwie zainspiruje młodych ludzi do aktywności fizycznej i zaangażowania w sport.
Źródło: Urząd Miasta Sosnowiec
Oceń: Sosnowiec gospodarzem Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn do lat 21
Zobacz Także