Zagłębiowska Mediateka zaprasza mieszkańców sosnowieckiego regionu do udziału w konkursie „Przytul świat!”, który jest częścią Uroczystości Ogólnopolskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. Firmowane przez Dział Instruktażu i Promocji, wydarzenie adresowane jest do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Celem konkursu jest wykonanie maskotki symbolizującej pokój oraz dbałość o naszą planetę, promującej wartości takie jak empatia i międzyludzka solidarność.
Wszystkie prace konkursowe należy dostarczyć do Zagłębiowskiej Mediateki, mieszczącej się przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, w terminie od 1 października do 23 listopada 2025 roku. Uczestnicy są zobowiązani do dołączenia karty zgłoszenia, a ogłoszenie wyników zaplanowane jest na 28 listopada 2025 roku na stronie internetowej biblioteki. Warto zaznaczyć, że dla laureatów przewidziane są nagrody w trzech kategoriach wiekowych.
Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 4 grudnia 2025 roku w Auli Zagłębiowskiej Mediateki i będzie towarzyszyć jej przedstawienie związane z Tygodniem Edukacji Globalnej. Dla chętnych, wszelkie szczegóły dotyczące konkursu dostępne są w regulaminie na stronie biblioteki. To doskonała okazja, aby ożywić kreatywność i zaangażowanie mieszkańców w działania promujące zrównoważony rozwój oraz ochronę środowiska.
Źródło: Urząd Miasta Sosnowiec
Oceń: Konkurs „Przytul świat!” w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej
Zobacz Także