• :
  • :
Search

Thriller dla hokeistów Zagłębia Sosnowiec

Hokeiści Zagłębia nie bez problemów pokonali w sobotnim spotkaniu drużynę KTH Krynica 5:3.

Początek meczu to niespodziewana dominacja zespołu gości. Miało to przełożenie na wynik, bo po pierwszej tercji Krynica prowadziła 2:1. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, sosnowieckie Zagłębie straciło kolejną bramkę. Tym razem nie popisał się goalkeeper gospodarzy, to jego błąd zaważył na tym, że strata wzrosła do dwóch goli. Trener Mieczysław Nahunko postanowił reagować i dokonał zmiany bramkarza. Słabo spisującego się tego dnia Bartka Nowaka zastąpił Tomasz Dzwonek. Kolejne dwa wydarzenia to kontaktowe trafienie dla Zagłębia i pojedynek pięściarski pomiędzy Mateuszem Białkiem i Grzegorzem Leśniakiem – wygrane zdecydowanie przez tego pierwszego. Od tego momentu sosnowiczanie zaczęli przeprowadzać coraz bardziej składne akcje, czego efektem były kolejne gole i to oni schodzili z tafli lodowiska z kompletem punktów.

W niedzielę drugie starcie pomiędzy tymi drużynami. Oby gracze Zagłębia tym razem od początku narzucili swój styl gry przeciwnikowi i dostarczyli mniej nerwowych momentów swoim kibicom.

HK Zagłębie Sosnowiec – 1928 KTH Krynica 5 : 3 (1:2, 3:1, 1:0)

5:3 – Rutkowski

HK Zagłębie Sosnowiec: Bartłomiej NOWAK (od 24:04 Tomasz DZWONEK) – Szymon URBAŃCZYK, Piotr CINALSKI; Sebastian BACA, Łukasz ZACHARIASZ, Marcin KOZŁOWSKI – Oskar KRAWCZYK, Łukasz MEJKA; JAROSŁAW DOŁĘGA, Łukasz RUTKOWSKI, Adam JASKÓLSKI – Jakub JASKÓLSKI, Kamil DUSZAK; Dominik NAHUNKO, Andrzej STOJEK, Tobiasz BERNAT – Mateusz BIAŁEK (4), Łukasz KISIEL, Michał JARNUTOWSKI, Mateusz BERNAT

1928 KTH Krynica – Zdrój: Nikifor SZCZERBA, Kamil SKÓRSKI(n/g) – Artur ZIELIŃSKI, Grzegorz MYJAK (2); Adrian CHABIOR, Valentin ALEKSYUK (2), Tomasz CIEŚLICKI – Dawid KRUCZEK (4), Dawid MAJ; Damian MACZUGA, Marek BRYŁA, Damian ZABAWA – Sławomir KROKOSZ (2), Piotr PACH; Ilya RYABOV, Grzegorz ROSTKOWSKI, Grzegorz LEŚNIAK (4) – Łukasz DUDZIK; Konrad GREBLA, Tomas RATICA, Jakub PRZYBOROWSKI