Niedziela, 25 października 2020 roku;
  • :
  • :
Search

Spirit On Ice 2015

W dniach 21-22 luty do Sosnowca zawita już po raz ósmy turniej frisbee ultimate. Impreza odbędzie się w hali MOSiR przy ulicy Żeromskiego. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta – Arkadiusz Chęciński.

Rozgrywki w Sosnowcu z każdą kolejną edycją, cieszą coraz większą popularnością. W tym roku w Spirit on Ice 2015 wystąpi dziesięć drużyn. Oprócz zespołów z Polski zobaczyć będzie można także przedstawicieli Danii (KFK Kopenhaga) i Słowacji (Scorpions Bratislava). Sosnowiec reprezentować będzie Spirit on Lemon – zeszłoroczny tryumfator Mistrzostw Polski w Rzeszowie.
Turniej ten będzie ostatnim sprawdzianem dla polskich zespołów, przed zbliżającymi się mistrzostwami naszego kraju w tej dyscyplinie (Wrocław 28.02- 01.03. 2015r).

Frisbee Ultimate to gra zespołowa, która łączy w sobie elementy koszykówki, piłki ręcznej, rugby. Polega na rzucie dyskiem. Punkty przyznaje się w zależności od strefy przeciwnika, w jakiej znajdował się odbierający podanie, przy założeniu, że dysk nie upadł na ziemię. Rywalizacja sportowa może odbywać się na otwartych boiskach w dwóch siedmioosobowych składach, bądź na hali, gdzie drużyna może liczyć pięciu członków.
Akceptuję
x