Czwartek, 19 września 2019 roku;
  • :
  • :
Search

Projekt KinoSzkoła

13 kwietnia (poniedziałek) Energetyczne Centrum Kultury przy ulicy Będzińskiej 65 zaprasza serdecznie na dwa seanse filmowe wraz z prelekcjami, które odbędą się w ramach projektu KinoSzkoła.

„KinoSzkoła. Ogólnopolski Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej” to projekt, którego, jednym z celów, jest pogłębienie świadomości oraz kompetencji medialnych wśród najmłodszych, uczniów oraz nauczycieli.

Kolejnym celem jest pomoc pedagogom w praktyce wychowawczej, dzięki cyklowi „Filmowe drogowskazy”, który powstał w oparciu o podstawy programowe nauczania przedmiotów takich jak wiedza o społeczeństwie, wiedza o życiu w rodzinie czy etyka.

Projekt „KinoSzkoła” to również:
– „Cykl trójwymiarowy” – uzupełnienie zajęć z języka polskiego i oraz sztuki na poziomie szkoły podstawowej (tutaj: poszerzenie wiedzy w zakresie terminologii filmoznawczej).
– „Warsztaty medialne dla uczniów” – celem zajęć jest wzrost kompetencji medialnej wśród uczniów.
– „KinoPrzedszkole” – pomiędzy prelekcjami i seansów krótkometrażowych filmów odbywają się zabawy edukacyjne.
– „Szkolenie i warsztaty medialne” skierowane do nauczycieli. Dzięki udziałowi w tych zajęciach będą mogli nauczyć się wykorzystywać media w praktyce wychowawczej.

Kierownikiem oraz autorką projektu jest Joanna Zabłocka-Skorek – doktorantka Uniwersytetu Jagiellońskiego, pedagog, filmoznawczyni oraz trenerka PISF i CEO.

Projekt „KinoSzkoła” otrzymał „Certyfikat Filmoteki Narodowej” dla programu edukacji filmowej i został nagrodzony przez Polski Instytut Szkoły Filmowej w kategorii „Edukacji młodego widza”.

Źródło: kinoszkola.pl
Akceptuję
x