Wtorek, 19 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Podejrzany o zamach w Berlinie w województwie śląskim?

Śląska policja wydała komunikat w sprawie Tunezyjczyka, który jest podejrzany o dokonanie poniedziałkowego zamachu w Berlinie, w którym zginęło 12 osób, a 49 wciąż walczy o życie.

ber

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach opublikowała zdjęcia Tunezyjczyka oraz komunikat: “Policja zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu obywatela Tunezji Anis Amri podejrzewanego o udział w zamachu, do którego doszło 19 grudnia br. na jarmarku bożonarodzeniowym w berlińskiej dzielnicy Charlottenburg. Niemieckie służby oferują 100 tys. euro za pomoc w odnalezieniu poszukiwanego mężczyzny. Uwaga! Może być niebezpieczny i uzbrojony”.

Mężczyzna ma 24 lata i jest obywatelem Tunezji. Wzrost 178 cm, ok. 75 kg wagi, ciemne włosy, brązowe oczy, mówi dobrze w języku niemieckim, w dniu zamachu był ubrany w ciemną odzież, jasne buty i miał na sobie biały szal.

Osoby, które mogą posiadać informacje na temat miejsca pobytu poszukiwanego proszone są o kontakt z policją niemiecką pod numerem +49 (0) 800-0130110 lub z dyżurnym Komendy Głównej Policji pod nr tel.: 22 601 21 63 oraz także z najbliższą jednostką Policji w kraju pod nr 997 lub 112.
Akceptuję
x