Niedziela, 25 października 2020 roku;
  • :
  • :
Search

Nie siedź w domu

W weekend oraz w nadchodzącym tygodniu warto skorzystać z propozycji kulturalno-imprezowych oferowanych przez sosnowieckie instytucje, kluby i kina.

Muzeum w Sosnowcu – Pałac Schöna
Muzeum stara się zapewnić wydarzenia zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych odbiorców. Dzieci mogą korzystać w czasie ferii ze specjalnie przygotowanych dla nich zajęć, o czym pisaliśmy w artykule Ferie w Sosnowcu (http://sosnowiczanie.net/ferie-w-sosnowcu/). Natomiast dla dorosłych ciekawą propozycją jest wystawa: „BOLESŁAW BARBACKI (1891-1941) – PORTRETY”

Bolesław Barbacki to urodzony w Nowym Sączu, żyjący na przełomie XIX i XX w. malarz, reżyser, aktor, pedagog i działacz społeczny. Chociaż kojarzony jest przede wszystkim jako portrecista, malował również pejzaże, sceny z życia oraz akty. W swoim dziełach starał się oddać realistyczne cechy osoby portretowanej.

Trzeba się spieszyć, ponieważ wystawa będzie czynna tylko do 1 marca 2015r.

Godziny otwarcia Muzeum w sezonie zimowym (od 1 listopada do 31 marca):
wtorek, czwartek, piątek: 10.00-15.00
środa, sobota: 10.00-17.00
niedziela: 12.00-17.00
poniedziałki: nieczynne

Teatr Zagłębia
Także sosnowiecki Teatr w nadchodzącym tygodniu ma kilka ciekawych propozycji dla dzieci i dorosłych.

W sobotę (7.02) o godzinie 18.00 będzie miał miejsce spektakl „Czerwone Zagłębie”. W niedzielę odbędą się dwa spektakle: o godzinie 11.00 „Najmniejszy Bal Świata” skierowany do dzieci w wieku 6 – 11 lat, natomiast o godzinie 18.00 coś zdecydowanie dla dorosłych widzów – „Prywatna Klinika”. A już w piątek (13.02) o godzinie 19.00 premiera spektaklu „Najdroższy”. Jest to lekka komedia Francisa Vebera – francuskiego reżysera, scenarzysty i producenta filmowego.

Bilety można kupić w kasie Teatru oraz zamówić przez Internet.

Karnawał trwa, a więc czas na dobrą zabawę
W ten weekend można skorzystać z kilku propozycji sosnowieckich pubów i klubów. Kashmir proponuje Winter Party (start 21.00). Natomiast w klubie Inferno znacznie cieplejsze klimaty – Meksykański Weekend urozmaicony występem El Mariachi. Od lutego Farmacon jest miejscem już nie tylko dla studentów. Z klubu studenckiego zmienił się w klub muzyczny. W sobotę Famacon organizuje zabawę „Jelly Party z pijanymi miskami :)”. Piwiarnia Warka zaprasza na drugą edycję „Balu Karnawałowego” (start 21.00). W 2doors w ramach „Pubowego Grania” przewidziano promocje barowe.

Warto także zwrócić uwagę na propozycje kin.

Helios Sosnowiec
W nadchodzącym tygodniu w Heliosie odbędą się następujące premiery: Barbie Super księżniczki (dubbing) oraz Jupiter Intronizacja (napisy), premiera tego filmu także w 3D.

Barbie to nie jedyna propozycja dla dzieci. Wśród filmów dla najmłodszych znalazły się także Pingwiny z Madagaskaru (dubbing), również w wersji 3D. Dodatkowo bardzo ciekawą akcją są „Magiczne Ferie w kinach Helios”. W związku z tym w następnym tygodniu (9-13.02) uczniowie będą mogli zobaczyć wszystkie części Harry’ego Pottera codziennie w godzinach 9.30 i 13.00 (z wyjątkiem wtorku.)

Inne filmy, które będzie można obejrzeć w kinie Helios: Ziarno Prawdy, Carte Blanche oraz Wkręceni 2.

Cinema City Sosnowiec
W Cinema City także kilka nowości: Baranek Shaun, Kingsman: Tajne służby oraz pod koniec tygodnia, wyczekiwana przez wiele Pań, premiera: 50 Twarzy Greya. Dla dzieci poza Barankiem Shaun kino ma następujące propozycje: Barbie Super Księżniczki, Dzwoneczek i bestia z Nibylandii, Paddington czy Pingwiny z Madagaskaru (również w formacie 3D). Duży wybór mają także dorośli. W sosnowieckim Cinema City obejrzeć można: Bezwstydny Mortdecai, Carte Blanche, Jupiter: Ironizacja (również 3D), Siódmy syn, Uprowadzona 3, Warsaw by night, Wkręceni 2 czy Ziarno Prawdy.
Akceptuję
x