Wtorek, 19 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Miesięcznik Perspektywy opublikował po raz 17. Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych

W Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2015 brano pod uwagę wyniki olimpiad przedmiotowych, a także wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. Z sosnowieckich liceów najlepiej wypadło IV LO im. Stanisława Staszica zajmując 108. miejsce, a więc w porównaniu do roku poprzedniego poprawiło się o 32 pozycje. Do najwyżej ocenionych szkół w Polsce zalicza się również Katolickie LO w ZSK im. św. Jana Bosko, które awansowało z 259. na 185. miejsce. Niestety pozostałe sosnowieckie licea nie znalazły się wśród najlepszej pięćsetki. Cieszące się dobrą opinią w Sosnowcu II LO im. Emilii Plater oraz VI LO im. Janusza Korczaka zajęły w rankingu ogólnopolskim miejsca powyżej pięćsetnego, a w rankingu wojewódzkim odpowiednio 61. i 69.

W Rankingu Techników 2015 oprócz wyników matury i olimpiad uwzględniono egzaminy zawodowe. Wśród najlepszych 300 szkół znalazło się jedynie Technikum nr 8 w ZS Elektronicznych i Informatycznych, które spadło z 52. na 91. miejsce. W rankingu wojewódzkim zajęło 7. pozycję..

Miłą niespodzianką dla wielu może być obecność Technikum Projektowania i Stylizacji Ubioru nr 7 w CKZiU II w Rankingu Szkół Olimpijskich na 158. pozycji. IV LO im. Stanisława Staszica zajęło w tej klasyfikacji 103. miejsce.
Akceptuję
x