Sobota, 21 września 2019 roku;
  • :
  • :
Search

Koncert Sinfonietta Cracovia

8 kwietnia Sala Koncertowa przy ulicy Wawel 2 zaprasza serdecznie na koncert inaugurujący XIV Festiwal Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej.
sinfoniettacracovia

Zobacz w kalendarzu wydarzeń!

Wystąpi niezwykle dynamiczny zespół Sinfonietta Cracovia, który powstał z inicjatywy muzyków i zaangażowania oraz wsparcia Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich.

Orkiestra Stołeczna Królewskiego Miasta Krakowa współpracowała między innymi z takimi mistrzami batuty, jak Krzysztof Penderecki, Lorni Maazel, Antoni Wit, Jerzy Maksymiuk czy Valery Gegiev.

Sinfonietta Cracovia występuje na wielu znakomitych festiwalach np. Białe Noce w Sankt Petersburgu, Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, czy Schleswig-Holstein Musik Festiwal.
Niezwykły warsztat Sinfonietty został doceniony w takich salach koncertowych, jak Konzerthaus i Filharmonii Berlińskiej, Tonahalle w Zurychu,, Kurhaus w Wiesbaden, Sala Casino w Bazylei, Teatr Mogador w Paryżu, włoskie Teatry w Brescii, Neapolu i Parmie oraz Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Ten niezwykle wszechstronny zespół brał udział w wielu projektach, takich jak Festiwal Muzyki Filmowej, przedstawienia teatralne „Chopin bez fortepianu” oraz Festiwal Unsound. Sinfonietta Cracovia na swoim koncie ma także produkcje telewizyjne dla BBC Classical Music Televison, francuskiej TV Arte (nagrania do filmów i seriali) czy Telewizji Polskiej oraz współpracę z wytwórniami płytowymi takimi jak Arion, CD Accord czy DUX.

Dyrektorem Sinfonietty jest Jurek Dybał.

Koncert inauguracyjny odbędzie się 8 kwietnia, w środę, o godzinie 19:00 w Sali Koncertowej przy ulicy Wawel 2. Bilety na to niezwykłe wydarzenie w cenie 15 złotych można nabyć w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Warszawska 3/20) i Energetycznym Centrum Kultury (ul. Będzińska 65).
Akceptuję
x