Niedziela, 25 października 2020 roku;
  • :
  • :
Search

Ekologiczny Bal Zimowy

12 lutego 2015 w Auli Biblioteki Głównej przy ul. Kościelnej 11 odbył się Ekologiczny bal karnawałowy dla dzieci, wieńczący trwającą dwa tygodnie akcję „EKOprzygoda w bibliotece – ferie 2015”. Na licznie przybyłych EkoPrzebierańców czekała cała masa atrakcji taneczno-muzyczno-sportowych.
ekobalbiblioteka

A tak o szczegółach zabawy, pisze w swej humorystycznej relacji, jedna z organizatorek balu – pracownik Wypożyczalni dla dzieci Biblioteki Głównej – Anna Bal.

„Proszę państwa! Co za wrzawa, dźwięk muzyki i zabawa. Ja to wszystko dziś widziałam, gdy na balu tańcowałam. A bal był wprost wyjątkowy, taki barwny, kolorowy. Pod patronem EKOLOGA – bo to taka teraz moda. Ach! Co tam się wyrabiało: tu skakało, tam hulało. Nawet było przedstawienie, z EkoGadem w pierwszej scenie. Gościom to się podobało, lecz uciechy wciąż za mało. Na to czeka Wodzirejka, na dzieciaki tylko zerka i powiada: Proszę Wsiadać! Nic nie gadać! I ruszyli w rytm muzyki, na wycieczkę EkoSmyki. Na przystankach tańcowali, różne tańce poznawali. Przyznam, że w pociągu byłam i też tańczyć się uczyłam.

Po podróży – odpoczynek, taki krótki, odrobinę… Bo już Wodzirejka woła, że na konkurs przyszła pora. Były tańce, slalom górski, bitwa śnieżna w EkoKulki. Było również i czytanie, trudnych słówek wymawianie. Dzieci świetnie się bawiły, mnóstwo nagród w mig zdobyły.

Powiem jeszcze, po cichutku, że wybrano EkoParę – króla i królową balu. Wyróżniono EkoStroje, w modne, ekologiczne kroje. Proszę państwa powiem, że – dzisiaj właśnie był ten dzień. Ja zaś na tym balu byłam i też świetnie się bawiłam…”.

Fotorelacja z wydarzenia: MBP Sosnowiec

Źródło: sosnowiec.pl
Akceptuję
x