Wtorek, 26 stycznia 2021 roku;
  • :
  • :
Search

Zagłębie zaczyna walkę o awans do elity!

Po rozegraniu 32 spotkań w rundzie zasadniczej nadszedł czas na kluczową fazę dla hokeistów Zagłębia Sosnowiec, czyli Play – Off. Zasady są proste, ale okrutne – przegrywający odpada ze stawki o awans do hokejowej elity.

Zagłębie Sosnowiec w sezonie zasadniczym wygrało aż 26 spotkań, co nie starczyło niestety na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli. Lepsi byli torunianie, którzy wygrali o trzy spotkania więcej i gromadząc 86. oczka KS Toruń KH zajął pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej. Jednak w hokeju gra nie kończy się na końcu rundy zasadniczej, a właściwie dopiero się zaczyna, dlatego też miejmy nadzieję, że w ostatecznym rozrachunku to właśnie hokeiści z naszego miasta okażą się po fazie Play – Off najlepszą drużyną 1. ligi.

W pierwszej rundzie Zagłębie zmierzy się ze PKH Stoczniowcem Gdańsk, który to zajął trzecią lokatę (19. punktów straty do Zagłębia). Hokeiści Zagłębia ze Stoczniowcem mierzyli się już w tym sezonie aż czterokrotnie. Co ważne, aż trzy razy nasi hokeiści wychodzili z tej potyczki lepsi. Bilans spotkań przedstawia się następująco: wygrana 6:4 oraz przegrana 4:5 w Gdańsku, a także dwie wygrane u siebie(6:0, 9:2).

Przed fazą PO władze klubu z Sosnowca zrobiły małą niespodziankę dla kibiców Zagłębia i sprowadziły doświadczonego napastnika – Piotra Sarnika, który ma za zadanie wspomóc naszych hokeistów w walce o upragniony awans.

Mecze półfinałowe z gdańszczanami rozgrywane będą do dwóch wygranych. Zarząd wprowadził na Play – Offy nowy cennik. Od najbliższego meczu ze Stoczniowcem bilet normalny kosztować będzie 10 złotych, natomiast kobiety i młodzież do lat 16-tu za wejściówkę zapłacą 2 złote. Bilety będą miały charakter kolekcjonerski.

Pierwszy mecz zaplanowano na 8. marca na Stadionie „Zimowym” w Sosnowcu o godzinie 17:00. Drugi mecz rozegrany zostanie 11. marca w gdyńskiej hali „Olivia”, natomiast ewentualna trzecia potyczka będzie rozgrywana ponownie w Sosnowcu – 14. marca.

W imieniu kibiców, zarządu oraz zawodników serdecznie prosimy o wsparcie Zagłębia w walce o awans.
Akceptuję
x