• :
  • :
Search

Zagłębie Sosnowiec kontynuuje serię

Zagłębie Sosnowiec okazało się kolejny raz lepsze od swoich rywali. Było to już piąte zwycięstwo po wznowieniu rozgrywek po przerwie zimowej. Tym samym Zagłębiacy odnotowali szósty mecz z rzędu bez porażki. Kolejnymi rywalami, który nie sprostał naszym piłkarzom, okazali się być piłkarze Siarki Tarnobrzeg, którzy na swoim boisku przegrali z sosnowiczanami 1:2.

Już od samego początku spotkania dominowali zawodnicy Zagłębia. Pierwszą bramkę zgromadzeni w Tarnobrzegu obejrzeli dopiero w 28. minucie, kiedy to doskonałe podanie od Sebastiana Dudka na bramkę zamienił Łukasz Matusiak, który nie zmarnował sytuacji sam na sam. Po strzelonej bramce do głosu doszli rywale, którzy jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Z rzutu wolnego dośrodkował Robert Tunkiewicz, a bramkę zdobył Mariusz Kukiełka, który zamknął akcję na dalszym słupku i skierował piłkę głową do siatki.

W drugiej połowie nasi zawodnicy dominowali, ale potwierdzili to strzelając tylko jednego gola. Drugie trafienie podobnie jak pierwsze wypracował Sebastian Dudek. Po strzale z dystansu kapitana Zagłębia bramkach Siarki „wypluł” piłkę przed siebie, do piłki doskoczył Mateusz Wrzesień i z bliskiej odległości wpakował piłkę do pustej bramki.

Siarka Tarnobrzeg – Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:1)

Bramki: 40. Mariusz Kukiełka – 28. Łukasz Matusiak, 67. Mateusz Wrzesień

Siarka: Szczepankiewicz – Stępień, Stefanik , Nadolski, Hodowany – Traore, Kukiełka , Tunkiewicz (68. Persona), Więcek – Oziębała (84. Chwastek), Truszkowski (77. Rajevac).

Zagłębie: Gąsiński – Budek , Markowski, Koprucki, Ninković – Matusiak, Dudek – Ryndak (87. Tylec), Szatan (65. Mizgała), Wrzesień – Arak (90. Tumicz ).