• :
  • :
Search

Zagłębie o krok od ekstraligi

Kibice, którzy wypełnili w komplecie stadion Zimowy, oglądali w sobotę niesamowicie emocjonujące spotkanie. Rozpoczęło się ono fatalnie dla sosnowiczan, jednak niesieni niesamowitym dopingiem gracze Zagłębia zdołali wygrać ten pojedynek, rozstrzygając mecz w rzutach karnych.

W mecz lepiej weszli przyjezdni, którzy już po 3 minutach prowadzili 2:0. Sosnowiczanie w pierwszej tercji zdołali odpowiedzieć jedną bramką, jednak chwilę później ponownie dwoma bramkami prowadzili goście i tercja zakończyła się prowadzeniem gości 3:1. W drugiej tercji oglądaliśmy tylko jednego gola. Autorem trafienia był Łukasz Zachariasz. Dzięki temu trafieniu na trzecią tercję hokeiści Zagłębia wychodzili przegrywając 2:3. Sześć minut po przerwie do wyrównania doprowadził Piotr Sarnik, ale goście po chwili ponownie wrócili na prowadzenie. W ostatniej minucie spotkania trener Zagłębia postanowił wycofać bramkarza i wstawić dodatkowego zawodnika z pola. Zagranie to udało się, bowiem na dziewięć sekund przed końcową syreną bramkę na wagę dogrywki zdobył Kamil Duszak. Chwilę wcześniej przy próbie strzału z niebieskiej jednemu z hokeistów Zagłebia złamał się kij.

Pięciominutowa dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Karne lepiej wykonywali zawodnicy Zagłębia. Do bramki trafiali: Łukasz Kisiel oraz Kamil Duszak. Dwoma skutecznymi interwencjami popisał się Tomasz Dzwonek i dzięki niemu Zagłębie wygrało to spotkanie 5:4 i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi 2:1.

Zagłębie Sosnowiec 5:4 Nesta Toruń
(1:3, 1:0, 2:1, d. 0:0, k. 1:0)

Bramki: 0:1 – Lidtke (2.), 0:2 – Dzięgiel (3.), 1:2 – Baca – Stojek – Nahunko (17.), 1:3 – Dzięgiel (19.), 2:3 – Zachariasz – Kozłowski – Bernat (26.), 3:3 – Sarnik – Rutkowski – Dołęga (46.), 3:4 – Minge (52.), 4:4 – Duszak – Zachariasz – Kozłowski (60.). Decydujący karny: Kamil Duszak.

Zagłębie: Dzwonek – Urabńczyk, Cinalski, Sarnik, Zachariasz, Kozłowski – Krawczyk, Krupiński, Dołęga, Rutkowski (2), A. Jaskólski – J. Jaskólski, Duszak, Nahunko (2), Stojek, T. Bernat oraz Sikora Horzelski, Kisiel, Jarnutowski, Baca.