• :
  • :
Search

Zagłębie awansowało do finału fazy play-off 1. ligi!

W decydującym o awansie meczu Zagłębie Sosnowiec pokonało Stoczniowca Gdańsk 2:1. Wygrana pozwoliła podtrzymać wiarę, że w przyszłym sezonie do Sosnowca ponownie zawita najwyższa klasa rozgrywkowa.

Spotkanie bardzo dobrze mogło ułożyć się dla sosnowieckich hokeistów. Już w drugiej minucie, mogło i powinno być 1:0 dla gospodarzy, jednak rzut karny wykonywany przez Piotra Sarnika w kapitalny sposób obronił bramkarz Stoczniowca – Tomasz Witkowski.

Zagłębie atakowało, ale w początkowej fazie nie mogło znaleźć sposobu na pokonanie dobrze dysponowanego goalkeepera gości, który w przekroju całego spotkania odbił aż 46 strzałów. Wynik otworzył dopiero w drugiej tercji Oskar Krawczyk. Gdańszczanie odpowiedzieli dopiero w trzeciej tercji, za sprawą Jakuba Stasiewicza. Taki rezultat utrzymywał się tylko przez cztery minuty, wtedy to decydującą o losach meczu akcję przeprowadzili gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Piotr Sarnik.

Sobotnia wygrana dała przepustkę do uczestnictwa w finale fazy play-off. Czasu na odpoczynek nie ma zbyt wiele. W najbliższych dniach Zagłębie udaje się do Torunia na rozstrzygające o awansie mecze. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – STOCZNIOWIEC GDAŃSK 2 : 1 (0:0, 1:0, 1:1)

HK Zagłębie Sosnowiec: Dzwonek – Urbańczyk, Cinalski, Sarnik, Zachariasz, Kozłowski – Krawczyk, Mejka, Dołęga, Rutkowski, A. Jaskólski – J. Jaskólski, Duszak, Nahunko, Stojek, T. Bernat – Horzelski, K. Sikora, Kisiel, M. Białek, Baca.

MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk: Witkowski – Lehmann, Taran, Wrycza, Ziółkowski, Kulczyk – Skrzypkowski, Wachowski, Serwiński, Pesta, Stasiewicz – Ruszkowski, Iwanow, Michałkiewicz, Zaleski, Urbaniak – Leśniak, Puchalski, Krasakiewicz, Szczerbakow, Sochacki.