Sobota, 21 września 2019 roku;
  • :
  • :
Search

Z TAURONEM bezpieczniej

Czy z wełny i kartonów można zbudować model sieci elektrycznej? Za pomocą jakiej piosenki przypomnieć zasady prawidłowego korzystania z domowych urządzeń elektrycznych? I dlaczego tylko dorośli mogą samodzielnie wymienić żarówkę? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdą uczniowie szkół podstawowych z pięciu województw południowej Polski biorących udział w energetycznych lekcjach w ramach programu „Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka.”.

Odpowiedzialne i umiejętne korzystanie z energii elektrycznej jest ważną kwestią, którą opiekunowie oraz szkoły powinni uwzględnić w nauczaniu najmłodszych. W trosce o bezpieczeństwo dzieci TAURON Dystrybucja realizuje program „Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka.” i odwiedza szkoły w południowej Polsce. W ramach programu spółka organizuje bezpłatne zajęcia, których głównym celem jest pokazanie dzieciom, jak bezpieczniej korzystać z prądu.

Edukacyjne lekcje wzbudzają duże zainteresowanie dzieci. Ważna tematyka, a przede wszystkim kreatywne zabawy i ciekawy program lekcji pomagają wdrażać właściwe postawy i zachowania w kontakcie z urządzeniami zasilanymi energia elektryczną. Specjaliści z TAURONU prezentują zagadki, doświadczenia, filmy edukacyjne, których celem jest pokazanie, czym jest prąd elektryczny, jak powstaje i dociera do domów. W szkołach odbywają się również lekcje pokazowe o bardzo atrakcyjnej dla dzieci formie. Najbliższa odbędzie się 22 kwietnia w Sosnowcu.

Cieszymy się, że nasz program spotkał się z pozytywnym odbiorem i zainteresowaniem szkół z południowej Polski. Dzięki temu mamy szansę dotrzeć do dużej grupy dzieci, kształtować w nich właściwe postawy i zachowania podczas korzystania z prądu, co w przyszłości pozwoli podnieść poziom ich bezpieczeństwa – podkreśla Marcin Marzyński, szef Biura Komunikacji TAURON Dystrybucja.

Chęć udziału w tegorocznej edycji programu „Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka.” zgłosiło ponad 650 szkół podstawowych z południowej Polski. Uczniowie po zakończeniu lekcji potrafią rozpoznać sytuacje, które mogą być dla nich niebezpieczne. Dowiadują się także, jak ostrożnie obchodzić się z urządzeniami w pobliżu źródła wody czy w wilgotnym otoczeniu oraz dlaczego nie wolno lekceważyć ani niszczyć znaków znajdujących się na różnych urządzeniach – słupach, stacjach transformatorowych i energetycznych.

Dodatkowo Tauron Dystrybucja jest partnerem edukacyjnego spektaklu „Tesla vs Edison” przygotowanego przez Wrocławski Teatr Lalek specjalnie na potrzeby programu. Przedsięwzięcie ruszy pod koniec maja i będzie promować dociekliwość w poszukiwaniu odpowiedzi na stawiane pytania, konsekwencję w osiąganiu obranych celów oraz działanie „pod prąd” wbrew utartym schematom.

Program „Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka.” został objęty patronatem Rzecznika Praw Dziecka i Ministra Edukacji Narodowej. Podczas pierwszej edycji kampanii firmie Tauron udało się przeszkolić ponad 50 tysięcy dzieci z 530 szkół podstawowych. Pełne informacje znajdują się na stronie internetowej: www.bezpiecznikitaurona.pl.


Program „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka” to kontynuacja, a zarazem rozszerzenie i ujednolicenie, dotychczasowego zaangażowania Grupy TAURON w kwestie związane z bezpiecznym używaniem energii elektrycznej. Organizatorami są spółka TAURON Dystrybucja i Fundacja TAURON.
Akceptuję
x